1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Çocuklar için Matematik 1.4

Çocuklar için Matematik

 1. Mc_ÖRGE
  Odesa Çocuklar İçin Matematik Programı; Çocuklarımıza Matematiği sevdirebilmek ve aritmetiklerini geliştirebilmeleri için, ilkokul üçüncü sınıf seviyesine kadar olan çocuklarımız için hazırlandı. Hazırlanan program üç kısımdan oluşmakta:

  RaR PaS: cerezforum.com

  Toplama Alıştırmaları,
  Çıkarma Alıştırmaları
  Yağmur Oyunu.


  Çıkarma Alıştırmaları Kısmı da Toplama Alıştırmaları kısmı ile aynı mantıkla çalışmaktadır.
  Yağmur Oyunu Kısmı :
  Her bölümün arka planı; çoğumuzun okullarımızdan hatırlayacağı kara tahta şeklinde ama rengarenk görünümle ve çizgi film müzikleriyle desteklendi.
  Programın basit de olsa bir yapay zekası mevcuttur.
  Toplama Alıştırmaları Kısmı :
  Örneğin : 4+9 şeklindeki toplama işlemini sorarken içinden cevabı seçebilmesi için 4 adet cevap şıkkı onu bekliyor. Ve ******muz yanlış bir cevap verdiğinde program o seçeneği silip üzerine yanlış cevap yazıp tekrar cevap vermesini bekliyor.
  Ekrandaki arka plandan sırayla toplama işlemleri aşağı doğru iniyor ve tahtanın en alt kısmına ulaşmadan önce alttaki kutucuğa cevabını girip enter tuşu ile cevap vermesi gerekiyor.
  Bu oyun tahta soldan sağa dolana kadar devam ediyor ve sonunda toplam puanını ve kaç doğru cevap verdiğini söylüyor.
  Bu şekilde hızlıca inen işlemleri yapmak çocuklarınızın bir taraftan aritmetiğini geliştirirken diğer taraftan onların eğlenerek öğrenmesini, dikkatlerini, reflekslerini geliştirmelerini sağlıyor

  ÖNEMLİ NOT : Programı kurup çalıştırmayı denediğinizde MCI32.OCX ile ilgili bir hata alırsanız, bu hatayı düzeltmek için bu dosyayı, indirip içerisindeki MCI32.OCX adlı eklentiyi (82 kb boyutunda) bilgisayarınızın C:/Windows/System32 klasörünün içine kopyalamanız yeterlidir, yeniden çalıştırmayı denediğinizde programın açıldığını göreceksiniz.

  BİLGİLENDİRME :
  MCI32.OCX dosyası programın yazıldığı programlama dilinde, programın çalışması esnasında ses dosyalarının çağrılmasında kullanılan bir multimedya eklentisidir ve bazı işletim sistemlerinde olmaması muhtemeldir.
  Kendinizin indirip bahsedilen klasöre kopyalamanız herhangi bir problem oluşturmayacaktır.
  Bu sorun üreticiye bildirilmiş olup, en kısa zamanda düzeltileceğinden emin olabilirsiniz.

  [​IMG]