1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

ImTOO Mpeg Encoder 5.1

Video boyutunu küçültme programı

 1. esmer23
  Tür değiştirme ve videoyu hem boyut olarak küçültme hem ekran büyüklüğü olarak küçültme..
  İstediğimiz videoyu yukarda "add" butonuna tıklayıp alıyoruz.. Sonra aldığımız şeye bi kere tıklıyoruz.. Sonra aşağıdaki "Profile" e tıklayıp çevirmek istediğimiz türe tıklıyoruz..

  Ama önce çevirdiğimiz dosyanın gideceği yeri seçelim "işaretlediğim "Browse" butonuna" tıklıyoruz..ve gideceği yeri seçiyoruz..

  Şimdi "Encode" butonuna basıp işlemi gerçekleştiriyoruz..ve bitti...

  Peki boyutunu nasıl küçültürüz sağda kontrol paneli var ..mesela video size video ekranının büyüklüğü ister elle gir veya seçenek varsa seç..boyutunu nasıl küçültürüz mb olarak diyosanız yine kontrol panelinde "biterate" diye bişey olacak onu küçültürsünüz veya size çevirince boyutu küçülen türü söyliyim.. wma ya çevirirseniz boyutu en küçük olur.

  ImTOO Mpeg Encoder; MP4, h.264, APE, CUE, CDA, 3GP, 3G2,m4v, ASF, AVI, DVD, DivX, MOV, RM, VCD, VOB, WMV, XviD, Animated GIF, DV Video etc. ve MP2, MP3, AAC, AC3, M4A, OGG, RA, WAV, WMA etc formatları arasında çeviri yapan oldukça başarılı bir program.