1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
    Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Instantbird ile Chat 1.5

Harika bir sohbet uygulaması

  1. sherry
    İnternette tonlarca bulunmasına rağmen, chat uygulamalarının birden fazla anında mesajlaşma servisini desteklemiyor olması aslında büyük bir problem haline geliyor. Meebo ve buna benzer uygulama dışında diğer hiçbiri desteklemiyor. Ücretsiz, açık kodlu bir yazılım olan Instantbird, firefox tarayıcı için ne yapıyorsa, chat içinde onu yapmayı hedefliyor. Firefox ve Thunderbird programlarını yaratmak için kullanılan araçların aynısı kullanılarak hazırlanan Instantbird, ile anında mesajlaşmanın kişiselleştirilmesi, firefox a bir eklenti yüklemek kadar kolay olmaktadır.
    Instantbird şimdi hemen hemen her anında mesajlaşma ağına bağlanabiliyor ve bölümlendirilmiş chat ortamı oluşturabiliyor. Bunun yanında uygulama gerçekten ses getireceğe benziyor ve yeni gelecek olan özellikleri ise heyecan verici...Herhangi bir chat uygulamasından beklediğiniz durum bildirimleri, kontak yönetimi ve im mesajları gibi temel özelliklerin yanında Instantbird size video ve ses desteği de sunmakta. Heyecan verici olan ise firefox'u bu kadar iyi bir browser yapan, geliştiren yaratıcı topluluktan çıkyor olması böylece Instantbird, ondan ne istiyorsanız onu vermesi için basitçe kişiselleştirilebilinir hale geliyor. Instantbird, ücretsiz windows, mac ve linux ile uyumludur. Programa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.