1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Skype 8.16.0.4

Windows Live Messenger 2009

 1. Mavi Gül
  Skype, dünyanın her yerindeki Skype kullanıcıları ile ücretsiz olarak sesli ve görüntülü görüşme yapmanızı ya da anlık mesajlaşmanızı sağlayan bir program. Skype ile aynı zamanda internet bağlantısı ve Skype hesabı olmayan kişileri uygun fiyat tarifeleriyle sabit ve cep telefonlarına arama yapmanızı ya da aynı koşullarda SMS göndermenizi de sağlar. Tablet bilgisayarlardan akıllı televizyonlara kadar birçok platformu destekleyen Skype programı her geçen gün aktif kullanıcı sayısını artırmaktadır.

  Skype’tan Skype’a
  Dünyanın neresinde olursa olsun, Skype'taki herkesle ücretsiz konuşun!

  Telefonlar ve cep telefonları
  Tüm dünyadaki cep telefonları ve sabit hatlara, Skype Kontörü ile çok uygun fiyatlara ya da abonelikle daha da ucuza çağrı yapın.

  Konferans çağrısı
  İster ofislerinden ister cep telefonlarından, iş irtibatlarınızı ve meslektaşlarınızı tek bir çağrıda bir araya getirin.

  Skype To Go numarası
  Skype'ta oturum açmak zorunda kalmadan cep telefonunuz veya sabit hattınızdan düşük maliyetli uluslararası çağrılar yapın.

  Çevrimiçi numara (Ücretli ve Bazı Ülkelerde Geçerli)
  Bir Çevrimiçi Numara herkesin cep telefonlarından veya sabit hatlarından çağrı yapabildiği ve nerede olursanız olun Skype üzerinden cevap verebildiğiniz bir numaradır.

  Sesli mesaj
  Bir Skype çağrısına cevap veremediğinizde, bırakın sesli mesaj not alsın.

  Çağrı yönlendirme (Ücretli ve Bazı Ülkelerde Geçerli)
  Skype'ta çevrimiçi değil misiniz? Gelen Skype çağrılarını cep telefonu veya sabit hatta yönlendirerek cevaplayın.

  Arayan Kimliği (Bazı Ülkelerde Geçerli)
  Çağrı yaptığınızda, cep telefonu veya Skype numaranızı (aynı zamanda Çevrimiçi Numara olarak da bilinir) görüntüleyin böylece insanlar çağrı yapanın siz olduğunu anlarlar.

  Çağrı transferi
  Bir Skype çağrısını Skype'taki herhangi başka birine ya da harika tarifelerle, herhangi bir yerdeki herhangi bir telefona ücretsiz olarak aktarın.

  Görüntülü görüşme
  Skype'ın en son sürümü görüntülü görüşme için en net, en parlak ve en canlı kaliteyi ve Yüksek Tanım özelliğini sunuyor.

  Grup görüntülü görüşme
  Dünyanın her yerinden paylaşın, kutlama yapın ve işbirliğine girin. Grup görüntülü görüşme üzerinden yapabileceğiniz pek çok şey var. (Görüşmedeki en az bir kişide Skype Premium aboneliği ya da Skype Manager'dan gelen bir grup görüntülü görüşme aboneliği bulunmalıdır.)

  Ekran paylaşımı
  Tam olarak ne demek istediğinizi insanlara gösterin Çağrı yaparken sunumlarınızı ekran paylaşımı üzerinden gösterin ve kontrolü elinize alın, fotoğrafları göndermek zorunda kalmadan arkadaşlarınıza ve ailenize gösterin.

  Anlık mesajlaşma
  Arkadaşlarınızla Cumartesi gecesi planları yapın, ailenizden haberdar olun veya bir iş arkadaşınızla ortak çalışın. Hepsi anlık mesajlaşma ile ücretsizdir.

  Dosya gönderme
  Herhangi bir boyuttaki belgeleri, fotoğrafları ya da sunumları Ücretslz gönderin.

  SMS
  Cep telefonlarına SMS göndermek için Skype'ı kullanın. Yurt dışına SMS gönderdiğinizde hızlı, basit ve özellikle uygun fiyatlıdır.

  Facebook
  Skype ve Facebook iletişimi her zamankinden daha kolay sürdürebilmek için bir araya geldi. Doğrudan Skype'tan tüm Facebook arkadaşlarınıza görüntülü
  çağrı yapın.
  Facebook duvarınızı doğrudan Skype'tan görün
  Facebook durumunuzu güncelleyin
  'Beğen' düğmesine tıklayın veya arkadaşınızın durumuna yorum girin
  Facebook arkadaşlarınıza doğrudan cep telefonu veya sabit hatlarından çağrı yapın
  Facebook arkadaşlarınızı Skype kişi listesinden görün
  Facebook arkadaşlarınız çevrimiçi olduğunda görün
  Facebook arkadaşlarınızla doğruca Skype'tan anlık mesajlaşın