1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Smart Measure - Android Mesafe Ölçümü -

Android Mesafe Ölçümü

 1. YoRuMSuZ
  Smart Measure, cihazdaki kamera ile açıları hesaplayarak yükseklik ölçümü yapan bir mobil uygulamadır.

  Ayarları doğru yaptığınızda gerçeğe yakın doğru sonuçlar almanız mümkün. (Denenmiştir)

  Smart Measure ile yükseklik ölçmek için öncelikle bazı ayarlar yapmak gerekiyor. Mobil cihazın yerden yüksekliğine dair tahmini mesafeyi girmenizin ardından uzunluğunu ölçeceğiniz nesneyi kameradan görüntülemelisiniz. Nesneyi tanımlamanızın ardından uygulama size kesin ölçülere "yakın" yüksekliği gösterecektir.

  Android cihazların gelişimi ile bu cihazlara yönelik farklı ve kullanışlı uygulamalar çoğalmakta. Bu farklı uygulamalar içinde sayabileceğiniz uygulamalardan olan Smart Measure ile de etrafınızdaki nesnelerin uzunluklarını ölçebilirsiniz. Smart Measure uygulaması uzunluk ölçme işlemini Android cihazınızın kamerasını kullanarak yapıyor. Uygulamadan doğru sonuçlar elde etmek için uygulamayı çalıştırdığınızda uzunluğunu ölçmek istediğiniz nesneye olan uzaklığımızı yine uygulama sayesinde ayarlamalı sonrasında da nesnenin uzunluğunu ölçmelisiniz. Bu işlemlerin en doğru sonuçlar vermesi yine sizin elinizde ve eğer ayarlamaları doğru yaparsanız en doğru sonuçları elde dersiniz. Bu farklı ve kullanışlı Android uygulama hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Android 1.6 ve üst versiyonlarında uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

  [​IMG]


  Uygulamanın kullanım videosu: