1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Telefonu Fare Yap - AndroMouse 2018-02-20

Telefonu Fare Yap - AndroMouse

 1. YoRuMSuZ
  Android telefonunuzun her özelliğinden sonuna kadar yararlanmak isteyen biriyseniz size de ilginç gelebilir telefonu bilgisayarını için fare olarak kullanmak. Hemen belirtmeliyim, bunun için küçük bir de server kuruyoruz. Server deyince korkmayın [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] AndroMouse Desktop Server adlı küçük bir *.jar dosyası indirip çalıştırıyoruz (kurulum gerekmiyor). Bu jar uzantılı dosyayı çalıştırınca ekrana bilgisayarın ip adresi gelecek. kuracağımız AndroMouse bağlantı bölümüne bunu girmemiz gerekiyor.

  [​IMG]

  Şimdi [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] AndroMouse adlı uygulamayı indiriyoruz (Bir de ücretli versiyonu var reklam gözükmeyen). Çalıştırdığımızda hangi yöntemle bilgisayara bağlanacağımızı soran bir ekran geliyor. Wi-fi bağlantısı nedense bende çalışmadı. o yüzden Bluetooth ile bağlandım.

  [​IMG]

  Gayet eğlenceli gayet güzel bir uygulama. Ama normal bir mouse yerini tutmuyor elbette. Ekranda parmağınızı gezdirerek ve tıklayarak programı kullanabiliyosunuz.

  Not: Programın çalışması için yukarıda ekran görüntüsünü gördüğünüz jar uzantılı küü server dosyasının açık olması gerekiyor.