0'dan başlayanlara aktif matematik

Katılım
13 Tem 2012
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Yaş
19
#1
Matematik Korkulu Rüyanız Olmaktan Çıkıyor!.. Başarı Yayıncılıktan 0’dan Başlayanlara Aktif Matematik Kitabı (KPSS, YGS, DGS, ALES ve 9. Sınıflar için)

Hazırlanma sürecinde öğrencilerimizin görüşleri alınarak, yılların tecrübesiyle ihtiyaca yönelik bir kitap!

Kısa bir süre önce çıkmış olmasına rağmen birçok kullanıcıya ulaşan kitap, 0' dan matematiğe başlayan büyük katkı sağladı.
Matematikten Korkuyorum, Şimdiye Kadar Hiç Matematik Çözmedim, Matematik Korkulu Rüyam!..
Bu sözleri söylüyorsanız doğru kitabı buldunuz demektir. Bu kitap sizin için bu süreçte çok iyi bir rehber ve çok iyi bir yol arkadaşı olacaktır.

Matematik öğrenilmesinin önündeki en büyük engel bu ders karşı olan ön yargılardır.

Matematik eğitiminde yaşanan sorunları üç temel başlıkta sıralayabiliriz;• Temel işlem yeteneği eksiklikleri
• Soru çözme yöntem ve mantığı ile ilgili eksiklikler
• Soru çözümünde işlem hatası yapma

Temel işlem yeteneği matematiğin A, B, C’si gibidir. İşlem yeteneği başlığı altında alabileceğimiz dört işlem, rasyonel sayılarda işlem, harfi ifadelerle işlem ve denklem çözme, soruları çözebilmenin ön koşuludur. Bu soruları kitabımızın birinci ünitesini dikkatle çözerek aşabilirsiniz.

İkinci temel sorun, soru çözme mantığı geliştirmektir. Bu durum okuduğunu anlama ve matematiksel olarak ifade etmeyi gerektirir. Bu mantığı geliştirebilmek için kavrama bölümündeki çözümlü örneklerden yararlanarak uygulama bölümünde soruları çözebiliriniz. Bu şekilde öğrendiğiniz bilgileri hemen uygulamaya koymuş olacaksınız.

Üçüncü temel sorun ise işlem hatasıdır ki bu da dikkate ve bol soru çözümüyle aşılabilir.

Bu üç temel sorunun göz önünde bulundurulmasıyla hazırlanan kitabımızda kişinin ön öğrenimleri ve tutumları ne olursa olsun herkes matematik öğrenebilir. Görüşü benimsenmiştir. Kitap, üç basamaklı aktif öğrenme modeline göre hazırlanmıştır. Bu modelde öğrenme konularının kavranmasını sağlayan “Kavrama Bölümü” , öğrenilen bilgilerin uygulanmasını sağlayan “Uygulama Bölümü” ve her ünitenin sonunda öğrencilerin konuyu pekiştirmesini sağlayan “Konu Testleri” bulunmaktadır.

Kitabımızın KPSS, YGS, DGS ve ALES’ e hazırlanan tüm adaylar ve 9. Sınıf öğrencilerimizin çalışmalarına uygun olarak hazırlanmıştır.
 

Benzer konular

Top