1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

10 Teknikle Yalancıyı Yakalayın

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

 1. ZeyNoO

  ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ V.I.P

  Katılım:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  54.319
  Beğenileri:
  6.211
  Ödül Puanları:
  12.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Muhasebe
  Banka:
  26.503 ÇTL
  1.Kişinin gülümsemesini inceleyin.Zorla yapılan gülümsemeler sadece ağızla yapılır Rahatmış gibi görünmesine rağmen gerilimi ya da gerçek anlamda mutlu olmadığını anlayabilirsiniz.Zoraki gülümsemelerin çoğunda dişler gözükmez, gerçek gülümsemelerin çoğundaysa azda olsa görülür.Gerçek gülümseme ağızla değil , yüzle yapılır.Gözler kısılır , dişler görülür , gamzeler ortaya çıkar.Çok az insan gerçek ve sahte gülümsemesini senkronize edebilir.

  2.El , kol ve bacaklara dikkat! Yalan esnasındaki gerilim sebebiyle hareketsiz, katı veya sun'i hareket içinde olabilirler.Eller kavuşuk , ellerle kafa taranıyor , kulak ve burunla oynanıyor gibi yapılmaktadır.El açık şekilde göğüs ve kalbe doğru hareket etmiyordur.

  3.Terliyor mu?Yalan söyleyenler yalanlarından fazla ter atarlar.

  4.Gerekli gereksiz çok fazla şey söylüyorlar mı ?Söylüyorlarsa çaresizlik içinde sizi kendilerine inandırmaya çalışıyorlardır.

  5.Gözbebeklerinin hareketlerine bakın.Yalan söyleyenler doğrudan göz kontağına geçmek istemezler.Çok göz kırpmya başlayabilirler.Sağ elini kullanan birine soru sorduğunuzda gözbebeği sağa kayarsa birşey hatırlamaya çalışıyordur , sola kayarsa pratik zekasını kullanıp uyduracak demektir.Sol elini kullananlar için tam tersi geçerlidir.

  6.Duygusal olarak inceleyin.Duygular geriden gelirler, normalden uzun süre kalırlar ve birden dururlar.Bu yüzden kişinin bazen söylediğiyle heyecanı birbirini tutmayabilir.

  7.Sorularınıza tepkisini yakından izleyin.Yalancılar kendilerini rahatsız hissettikleri için ya vücutlarını başka yöne çevirmeye veya kaçmaya çalışırla ya da sizinle aralarında bir nesne koymak isterler.Suçsuzlar saldırıya , suçlular anında savunmaya geçerler.

  8.Kelimeleri kasıtlı kullanıp kullanmadıklarını düşünün.Bazı söylemler ipuçları verir: * Sizin kelimelerinizi tekrarlayarak cevap verirler. * Hiçbirşeyi küçültmezler. * Doğrudan cevaplardan kaçınırlar , yuvarlak ve genel cevap verirler. * Çok fazla konuşarak sizi ikna etmeye çalışırlar. * Monoton bir tonda konuşurlar. * Kötü cümleler kurarlar. * Konuyu amacından saptırmak için espri ve alaya kaçabilirler.

  9.Konuşamaya başlamadan önce kısa bir sessizlik anı meydana getirin.Kişinin ne kadar rahatsız olup olmadığını inceleyin.

  10.Konuyu birden değiştirin.Suçsuz insan konunun değiştirilmesinden rahatsız olup geri dönmek isteyecek , yalancıyla kurtulduğunu düşünecektir.
   
Benzer Konular
 1. yeşüLL
  Mesaj:
  5
  Görüntüleme:
  639
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  637
 3. arz-ı hal
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  513
 4. Papatya
  Mesaj:
  8
  Görüntüleme:
  1.488
 5. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  578
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş