100 lira taksitle ev

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
100 lira taksitle ev 2+1 çok ucuza


Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli ailelere ,Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), yoksul vatandaşlar için yaptığı evleri genişletme kararı aldı. Bugüne kadar 45-55 metrekare olarak inşa edilen 1+1 konutlar artık 2+1 konseptiyle üretilecek. Bu kapsamda ilk adımın atıldığı Safranbolu'daki yeni 2+1'ler yöresel mimariye de uygun olacak. TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, sosyal konutlarda hedef kitlelerinin konut sahibi olamayan, alt ve orta gelir grubundaki vatandaşlar olduğunu söyledi.


Evlerin metrekareleri büyütme kararının gerekçeleri şöyle açıkladı: "Yoksul konutlarımız, 100 lira taksitle ödenebilmesi açısından 45-55 metrekare arasında sabitlenmişti. Fakat bazı ailelerimiz fazla nüfusa sahip. Ayrıca kız ve erkek çocukları var. Onun için tek oda olması uygun görülmüyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde ufak ama 2+1 şeklinde yoksul konutları da üretmeye başladık. 2013'ten itibaren de ağırlıklı olarak bu şekilde gideceğini tahmin ediyorum."


Emlak Konut GYO, afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi konusunda önemli bir adım attı. Emlak Konut, İstanbul'daki olası riskleri bertaraf etmek amacıyla ruhsatsız, iskânsız ve afet riski altındaki yapıların tasfiye edilip güvenli yaşam alanları oluşturmak amacıyla ilgili bakanlıklarla işbirliği protokolü imzaladı.
 

Benzer konular

Top