1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

12. yüzyıldan kalma bir İskoç şiiri (?)

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve Forumsever tarafından 10 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Forumsever

Forumsever Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    280
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    0 ÇTL
    İki adam gökte bir deliğe geldiler.
    “Beni omuzlayıver” dedi biri ötekine...
    Ama her şey öylesine güzeldi ki cennette
    Delikten içeri bakan adam unutuverdi her şeyi,
    Peşi sıra çekmeye söz verdiği yoldaşını.
    Ve dalıp içeri delikten,
    Cennetin saltanatına doğru koşarak gözden yitti.

Bu metnin bir şiir olduğundan emin değilim, fakat böyle bir şeydi işte. Manzum öykü de olabilir. Hoşuma giden bir metindir, sizlerle paylaşmak istedim. Carl Sagan'ın "Karanlık Bir Dünyada Bilimin Mum Işığı" adlı eserinin bir bölümündeki başlangıç kısmında yer alıyordu.

SAHRA_BUSE, YoRuMSuZ ve dderya bunu beğendi.
  2. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.820 ÇTL
    Şiir çevirileri genelde düz metne dönüşebiliyor. İskoç şiirlerinin neredeyse tamamı destansı ve bağımsızlık özlemine vurgu yapar nitelikteydi ama, referandum sonuçları bağımsızlık yanlılarının maalesef sonları oldu. Kahraman bir millet İskoçlar ama paranın satın alamayacağı gücün olmadığı da görülmüş oldu referandumla...

SAHRA_BUSE bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş