17 İle Kuvvetli Yağış Uyarısı

Papatya

Güzel Günler Göreceğiz.
V.I.P
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
23,346
Beğeniler
6,880
Şehir
Seattle.
#1


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz ile Ankara, Eskişehir ve Kırıkkale çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli, Balıkesir'in Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Havran İlçeleri ile İzmir'in kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgeler ile Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının, iç ve batı bölgelerde yağışa rağmen lodosla birlikte 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ İÇİN TIKLAYINIZ

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli, Balıkesir'in Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Havran İlçeleri ile İzmir'in kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı karbonmonoksit zehirlenmeleri vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (19)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı (15)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli, kuzey ve batı ilçelerinde çok kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (19)

ADANA: Parçalı bulutlu (22)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (19)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (22)

VAN: Parçalı ve az bulutlu (9)

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (8)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli (14)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Edirne, Kırklareli, Çanakkale çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), Balıkesir'in Ayvalık, Edremit, Burhaniye ve Havran İlçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Çanakkale çevreleri başta olmak üzere bölge genelinde, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli (20-50 kg/metrekare), İzmir'in kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgar Kıyı Ege' de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve batı kesimleri çok bulutlu, Antalya, Burdur ve Isparta çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ Anadolu: Parçalı, zamanla batısı çok bulutlu, Ankara, Eskişehir ve Kırıkkale çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak çevrelerinin sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

DOĞU Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

 
Top Bottom