2 bin 500 dolarlık Nissan geliyor

Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
939
Beğeniler
6
#1
Tüm dünyada başarılı satış rakamları yakalayan Dacia Logan’ı örnek alan Nissan, ‘süper ucuz otomobili’ piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Otomobil sahibi olamayanlara müjde! “5 bin euroluk otomobil” sloganıyla yola çıkan ve tüm dünyada başarılı satış rakamları yakalayan Dacia Logan’ı örnek alan Nissan, ‘süper ucuz otomobili’ piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Japon üretici, Türkiye, Çin, Hindistan ve Brezilya gibi gelişmekte olan ülkeler için 2008’den itibaren A segmentinde yer alacak küçük bir araç üretecek.

Otomobilin fiyatı ise 2 bin 500 dolar (1.900 euro) olacak. Renault ile Nissan’ın CEO’su Carlos Ghosn, geliştirilecek aracın Logan’dan tamamen farklı olacağını belirterek, projede Hintli Mahindra ile ortak çalışacaklarını belirtti.

Araçla ilgili ayrıntı vermekten kaçınan Ghosn, Hindistan’da üretim yapmak istemelerini düşük maliyetli otomobil parçalarına bağladı. Ghosn, “Hindistan otomotiv sektörü büyük bir gelişim içinde. Burada üretilen yan sanayi parçaları Avrupa ve Japonya’ya göre yüzde 30 ucuz. Böylece 2 bin 500 dolarlık aracı zor da olsa üretmeyi başaracağız” diye konuştu.

VATAN
 

Celal28-

Forum Gururu
Katılım
10 Şbt 2007
Mesajlar
2,955
Beğeniler
9
Şehir
FINDIKCI:)
#2
desene artık herkesin altında kartal veya doğan değilde nissan olacak haydi hayırlısı bu kadar ucuza üretilen arabanında yakında bir foyası çıkar :)
 

Benzer konular

Top