2000 yıl öncesinde yaşıyan kabile bulundu

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
35,227
Beğeniler
7,078
Şehir
TÜRKİYE
#1

Brezilya ve Peru arasındaki Amazon Ormanları'nda, dış dünya ile daha önce hiç tanışmamış bir kabile bulundu. Avcılıkla hayatta kalan kabilenin erkekleri, fotoğraflarını çeken helikoptere mızrak ve oklarla saldırdı.

Brezilyalı Survival International kuruluşunun dün açıkladığı bir keşif, yaşamın sırrı ile ilgili bilgileri Mars'tan bekleyen bilim dünyasına bomba gibi düştü. Brezilya'da yerlilerin yaşam alanlarını koruyan kuruluş, Peru sınırındaki Amazonlar'ın derinliklerinde daha önce hiç duyulmamış bir kabilenin fotoğraflarını yayınladı. Envira bölgesinde bulundukları için “Envira Yerlileri” adı verilen yaklaşık 30 kişilik bir grup daha önce dış dünyayla tanışmamıştı. Kendilerinden başka insanların yaşadıklarından haberi olmayan yerliler, başlarında uçan helikoptere korku ve şaşkınlıkla baktı.

Çalılardan yaptıkları barınaklarda yaşayan ve avcılıkla hayatta kalan Envira Yerlileri, vücutlarını bitki köklerinden elde edilen boyalarla boyuyor. Bilimadamları, yerlilere hastalık bulaştırmamak için henüz kabileyi ziyaret etmedi. Bu nedenle yaşayışları hakkında henüz detaylı bilgiler bulunmuyor. Survival International'dan kabile uzmanı Jose Carlos, “Üzerlerinden uçtuk. Ve onları gördük. Onların var olduklarını ispatladık. Bu inanılmaz” diye konuştu.

Envira Yerlileri, helikopteri görünce çok korktu. Ancak, saklanmak yerine, tepelerinde uçan helikoptere ok atarak vatanlarını korudu. Survival International'a göre, Amazon'daki doğa kıyımı, yerlilerin hayatlarını tehlikeye atıyor. Brezilya'da kendilere özel bölgede yaşayan 64 kabile var.
 
Top