1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

2008-1 Öğretmen Atamaları

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve sherry tarafından 25 Şubat 2008 başlatılmıştır.

1. sherry

sherry V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    1.980
    Banka:
    286 ÇTL
    Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2008 yılı birinci dönemine ilişkin 2 bin 377'si sözleşmeli toplam 7 bin 159 öğretmenin ataması yapıldı. Atamalar dolayısıyla MEB Başöğretmen Salonunda tören düzenlendi. Törende konuşan Millî Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik, bugün 2008 yılının ilk öğretmen atamasının yapılacağını kaydetti. 2008 yılında toplam 30 bin öğretmen atanmasının planlandığını belirten Bakan Çelik, bugünkü atamaların dışında Ağustos ve daha sonraki aylarda 25 bin öğretmen daha atanacağını, bu öğretmenlerden 15 bininin kadrolu, 10 bininin de sözleşmeli öğretmen olarak görevlendirileceğini ifade etti. Türkiye'deki öğretmen ihtiyacı konusunda "bazı kesimlerin meseleyi farklı yönlere çektiklerini" söyleyen Bakan Çelik, bu alanın dinamik bir alan olduğunu belirterek, "Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen ihtiyacı bitmez, öğretmen ataması süreci bitmez ve her yıl öğretmen ataması yapılmaya devam eder" dedi. Okul öncesi eğitimde okullaşma oranının şu anda yüzde 25 civarında olduğunu, bu rakamı yüzde 50'ye çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Bakan Çelik, okul öncesi eğitimde öğrenci sayısı arttıkça öğretmen ihtiyacının da doğal olarak artacağını söyledi. MEB'in branşlar arasında ayırım yapmadığını, hangi alanda daha fazla ihtiyaç varsa bu doğrultuda atama yapıldığını vurgulayan Bakan Çelik, "Örneğin felsefe, lisede sözele devam eden öğrencilerin dersi. Dolayısıyla ders saati az ve öğretmen ihtiyacı da az. Türkçe dersinde ihtiyaç daha fazla, Türk Dili ve Edebiyatında daha az. Bir derse daha az, diğerine daha çok önem verilmesi gibi kesinlikle Milli Eğitim Bakanlığının bir tavrı yoktur, olamaz. Bu, bilimsel de değildir" dedi. Atama bekleyen adayları da anladığını ifade eden Bakan Çelik, "Haklı olarak ateş düştüğü yeri yakar. Beden eğitimi öğretmenlerine sorsanız, bu 5 bin kadronun hepsine beden eğitimcileri atamalısınız. Müzik öğretmenlerine sorsanız, müzik öğretmeni atanmasını isteyecekler. Ancak her branştan ihtiyacımız kadar öğretmen atıyoruz" dedi. Bakan Çelik, sözleşmeli öğretmenlerin de kadroya geçmek için başvurduklarını, bu öğretmenlerin eğitim-öğretimin aksamaması için bulundukları okula atanmayı tercih edebildiklerini kaydetti. Bakan Çelik, "Sözleşmeli öğretmen meselesi Türkiye'de artık oturmuştur" dedi. Göreve yeni başlayan öğretmenlere de seslenen Çelik, zorluklar karşısında yılmadan gayretle çalışmalarını istedi. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Remzi Kaya da 4 bin 786 kadroya atama yapılacağını, kadroya geçmek için başvuran sözleşmelilerin yerine de sözleşmeli personel görevlendirileceğini belirterek, atamalar için 41 bin 580 kişinin başvurduğunu, bunlardan 40 bin 317'sinin başvurusunun onaylandığını kaydetti. Kaya, atanan öğretmenlerin, tebligat beklemeden yarından itibaren görevlerine başlayabileceklerini bildirdi.Öğretmenlere yönelik çalışmalarına değinen Kaya, başvuruların, hiçbir belge istenmeden internet ortamında gerçekleştirilmesine ilişkin çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Konuşmaların ardından Çelik, bilgisayar kurasıyla atamaları başlattı. Kurada, 2 bin 377'si sözleşmeli toplam 7 bin 159 öğretmen atandı. Atama sonuçları, aşağıdaki internet adresinden öğrenilebilecek.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

2. kelebek

kelebek -ütopik- V.I.P

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    4.730
    Banka:
    573 ÇTL
    Ben arkadaşlarımın bir kısmı adına güzel sonuçları öğrendim :) Atananlara şimdiden hayırlı olsun

Sayfayı Paylaş