1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

2008 İl Dışı Yer Değiştirme İşlemleri

Konusu 'Öğretmenler Odası' forumundadır ve kelebek tarafından 30 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

 1. kelebek

  kelebek -ütopik- V.I.P

  Katılım:
  9 Haziran 2006
  Mesajlar:
  8.615
  Beğenileri:
  136
  Ödül Puanları:
  4.730
  Banka:
  3.666 ÇTL
  ÇOĞUNLUĞU Doğu ve Güneydoğu’da görevli 32 bin öğretmen, görev yaptığı ilin değiştirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurdu.

  Başvuran öğretmenlerden kaçının görev yerinin değiştirileceği, bugün yapılacak kura çekimi sonucu belirlenecek. Personel ve Atama Genel Müdürlüğü’nün bir yetkilisi, öğretmenlerin yer değiştirmesinde "ders saati sayısı"nı dikkate aldıklarını belirtti. Batı’daki bir ilde Matematik öğretmeni maaş karşılığı kaç saat derse giriyorsa, Güneydoğu’da da Matematik öğretmeninin aynı sayıda derse girmesinin amaçlandığını kaydeden yetkili, yeni atama döneminde dengenin bozulmamasının öngörüldüğünü söyledi. "Zorunlu hizmet bölgesi" olarak nitelendirilen Doğu ve Güneydoğu illerine, diğer illerden "zorunlu hizmet"e tabi öğretmenler gönderilecek. Zorunlu hizmete kaç öğretmen gönderilirse, Doğu ve Güneydoğu’dan da branşları da dikkate alınarak diğer bölgelere ataması gerçekleştirilecek.
   

Sayfayı Paylaş