2008 İlkbahar Yazı Bol Çiçekli Geçecek

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1

Geçtiğimiz yıllara kadar demode olan çiçek baskılı elbiseler, 2008 ilkbahar-yaz sezonunun en hit trendlerinden biri olmaya aday.

Modacıların çoğu kendini bu trendin büyüsüne kaptırmış olacak ki papatya, gül desenli elbiseler bu yaza damgasını vuracak.

Sex and The City’nin sorunlu ve moda aşığı 4 kadınının filmininin çekildiği şu günlerde, geçtiğimiz hafta sette çekilen birkaç fotoğraf basına yansımıştı. Sarah Jessica Parker’ı (Carrie demek daha uygun olur) yeşil iri çiçek desenli elbisesiyle gördüğümüzde anlamlandırmaya başlamıştık neler olabileceğini. Birkaç gün sonra yine Sarah’ın ve onun etkisinden nasibini almış Kristin Davis’in üzerinde çiçek desenli elbiselere rastlayınca düşüncelerimizden emin olduk. Modaya aşık kadınlar olarak bildiğimiz Sex and The City karakterleri bu kıyafetleri giydiklerine göre bir bildikleri vardı elbet. Özellikle burnu iyi trend kokusu alan Carrie’nin üzerinde görmek yetmişti sezonun trendinin ne olduğunu anlamaya.Missoni, Blumarine, Moschino, Dolce&Gabbana, Ruffian, Carolina Herrera, Karen Walker gibi tasarımcılar bolca yer verdiler bu trende. Özellikle Balenciaga ilkbahar-yaz koleksiyonunu neredeyse tamamen çiçekli elbiselere ayırmış. Ayrıksı tasarımcı Yohji Yamamoto’nun da bu trendden nasibini aldığını görmek şaşırtıyor bizleri.Podyumların çiçek tarlasına dönüştüğü bu günlerde sokakların da bu trendden nasiplenmesi pek geç gözükmüyor. Hele hele önümüzde Carrie Bradshow gibi bir örnek varken yakında New York’ta, İstanbul’da üzeri çiçeklerle bezenmiş trend avcısı kızlara rastlamaya hazırlıklı olun.


 

Benzer konular

Top