1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

2008 Yılının En vahşi Hayvan Fotoğrafları

Konusu 'Fotoğraf - Ünlü / Amatör' forumundadır ve sherry tarafından 4 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. sherry

  sherry V.I.P V.I.P

  Katılım:
  20 Aralık 2006
  Mesajlar:
  2.170
  Beğenileri:
  43
  Ödül Puanları:
  1.980
  Banka:
  1.002 ÇTL
  Londra’daki Doğal tarih müzesi ve bbc wildlife dergisi tarafından düzenlenen Yılın Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı yarışmasının kazananları belli oldu. İngiltere’den David Maitland tarafından çekilen aşağıdaki fotoğraf hayvan davranışı dalında ödül aldı.David bu yaşam ve ölüm boğuşmasını keşfettiğinde saatler gece yarısını gösteriyordu. Bir dala sarılmış haldeki kedigözlü ağaç yılanı bir ağaç kurbağasıyla mücadeleye girişmişti. Yılan kurbağanın kafasının tümünü çenesiyle kavramayı beceremeyecek öte yandan sıçrayarak uzaklaşmayı başaran kurbağa da yılanı yutamayacaktı.

  [​IMG]

  Fransa’dan Cyril Ruoso’nun çektiği bu fotoğraf memeli kategorisinde ödül aldı. Frodo şimdi 31 yaşında ve artık yaşlanmakta. Yıllar boyu elinde tuttuğu o üstün statüyü kaybedebilir. Fakat yine de Tanzanya’daki Gombe Doğal Parkında yaşayan Kasekela şempanzelerinin en büyük, en güçlü ve en yetenekli avcısı o. Görüldüğü üzere Frodo arkadaşlarının çılgınca çığlık atmalarına neden olacak alışılmadığın ötesinde bir şey yapmış. Bir çalı domuzu(Potamochoerus larvatus) yakalamış. Manzaraya bakılırsa şiddetli bir mücadele olmuş. Çünkü domuzun vücudu iki parçaya ayrılmış durumda.

  [​IMG]

  Ödül alan diğer 3 fotoğraf:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş