1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

2012 Foton Çağı...

Konusu 'Makaleler, Araştırma Yazıları' forumundadır ve yeşüLL tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. yeşüLL

  yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

  Katılım:
  21 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  4.303
  Beğenileri:
  54
  Ödül Puanları:
  2.880
  Banka:
  647 ÇTL
  Foton Kuşağı Nedir ?

  Yüksek enerjili fotonlardan oluşan büyük bir kuşak. 2012 yılında güneş sistemimiz tüm gezegenleri ile birlikte bu kuşağa girdiğinde dünyamızın ozon deliği onarılacak ve tüm yaşam 3. boyuttan 5. boyuta geçecek. İnsanların 2 sarmallı DNA'ları ikişerli olarak biraraya gelip 12 sarmallı bir DNA'ya sahip olacaklar. Bu olay sırasında tüm insanların chakra'ları açılacak ve duyuları ve algılamaları artacak. Herkes birbirinin düşüncesini okuyabilecek. Bu ilk önce kısa süren bir kaosa neden olacak fakat daha sonra herkes bir düşünce birliği halinde bir araya gelerek, önyargının, yalanın ve kötü düşüncelerin olmadığı bir ortama geçilecek. İnsanlar birbirinin auralarını görebilecekler. 12 sarmallı DNA'ya geçiş sonrası insanlarda hiçbir hastalık kalmayacak, hasta olanlar kendilerini ve birbirlerini iyileştirebilecekler. İnsanlar ölümsüz olacaklar. Ölüm olayı ise fiziksel dünya'da kalmaktan vazgeçip başka bir boyuta geçmeye karar verme şeklinde olacak. Yani, dünya'da geri kalanlar (kalmayı seçenler) ölmeye (başka boyut gitmeye) karar verenlerin ortadan bir anda kaybolduğunu görecekler. Fiziksel dünyamızda kalmayı seçen insanların ışık bedenleri olacak ve bu cennete benzeyen ışıklı dünyada çok güzel vakit geçirecekler. Fiziksel olarak 2000 yıl sürecek olan bu olay sonrasında foton kuşağı güneş sistemimizi terkedecek.

  Foton kuşağı ilk kez ingiliz astronom Edmund Halley (1656-1742) yılında Pleiades takımyıldızlarını kuşatan gazımsı bir kuşak olarak gözlendi (Halley kuyruklu yıldızını da keşfeden astronom). Fredrick Wilhelm Bessel ise foton kuşağının dönüş hızını keşfetti (herbir yüzyılda 5.5 derece saniye). Jose Comas Sol Pleiades takımyıldızındaki güneş sistemlerini keşfetti. Paul Otto Hesse foton kuşağının kalınlığını saptadı (2000 ışık yılı). Güneş sistemimiz her 25.860 yılda bir Pleiades çevresinde bir tur dönmektedir. Yani, yaklaşık olarak her 12.500 yılda bir güneş sistemimiz bu foton kuşağının içine girer. Güneş sistemimizin foton kuşağının içindeki yolculuğu 2000 sene kadar sürer. Yani, foton kuşağından çıktıktan sonra tekrar foton kuşağına girmek için 10.500 yıl geçmektedir. Bu devrelerin alt devreleri de vardır ama üst devre 206 milyon yıl sürer.

  Foton kuşağının kendisinin de aurası var ve ilk aura katmanına (enerji seviyesine) 1962 yılında dünyamız (ve tüm güneş sistemimiz) girmiş durumda. Yani şu anda foton kuşağının düşük enerjili ilk kısmının içinde bulunuyoruz. Dünya'mız ikinci enerji seviyesine ise 1987 yılında girdi. 2012 yılında üçüncü enerji seviyesine girmesi sırasında 110-144 saat (5-6 gün) boyunca karanlıkta kalacağız. Üçüncü enerji seviyesine (foton kuşağının kendisinin bulunduğu esas enerjili kısım) girildiğinde ise karanlık sona erecek ve artık hiç gece olmayacak yeryüzünde. Sırasıyla yazarsak:

  1. gün: 21 Aralık 2012'de kör bölgeye giriş, tüm canlıların beden tipinin değişmesi, hiçbir elektrik aygıtının çalışmaması, tam karanlık

  2. gün: Atmosfer basıncının düşmesi, herkesin kendisini şişmiş hissetmesi, Güneş'in yeterli ısıtamaması, dünya ikliminin soğuması (buzul çağı soğuğu)

  3.-4. gün: Atmosferin şafak vakti gibi sönük bir ışıkla aydınlanması, foton etkisinin başlaması, foton enerjili aygıtların çalışabilir hale geçmesi, yıldızların yeniden gökyüzünde belirmeleri.

  5.-6. gün: 24 saatlik gündüz devresine giriş, kör bölgeden çıkıp ana foton kuşağına giriş, tüm canlıların güçlenip zindeleşmeleri, dünya ikliminin ısınması, foton ışınıyla çalışan gemilerin uzayda yolculuk yapmaya başlaması, telepati, telekinezi gibi psişik yeteneklerin ortaya çıkışı (uyanış, süperbilinç).

  Kısaca, foton kuşağı dünya'daki tüm yaşam için çok büyük bir faydası olan, yüksek enerjili fotonlardan oluşan devasa bir kemer. Güneş sistemimiz bu kuşağa girdiği zaman tekrar çıkması 2000 sene sürecek. Foton Kuşağı (Manaşik Halka) kendi etrafındaki dönüşünü 25.860 yılda bir tamamlamakta ve güneş sistemimiz her bir 10.500 yılda bir foton kuşağına girmekte. Foton kuşağı torus şeklinde (araba lastiği biçiminde) bir kemer ve bunun kalınlığı (çapı değil, kemerin kalınlığı) 2000 ışık yılı. Önemli bir husus elektrikli hiçbir aygıtın ise foton kuşağına girildikten sonra hiçbir şekilde çalışmaması. 2000 yıl boyunca sürecek olan safhada elektrik enerjisi ile çalışacak araca ihtiyaçta olmayacak zaten. Çünkü süperbilinç halinde olma hali ve foton enerjisi kullanabilecek teknoloji ile elektrik enerjisini kullanmaya ihtiyacımız olmayacak.

  Foton kuşağı (Photon Belt) konusunda daha detaylı bilgi için Virginia Essene'nin "Galaktik İnsan" kitabını tavsiye edebiliriz.​
   
 2. CeBuR

  CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  2.151
  Beğenileri:
  97
  Ödül Puanları:
  2.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  657/1
  Yer:
  artvin
  Banka:
  4.348 ÇTL
  ciddi olamazsın korktum şu anda ya o foton kuşağı atmosferi yok ederse aklıma bi sürü şey geliyor
   
 3. CeBuR

  CeBuR [maximum hokeli] Özel üye

  Katılım:
  1 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  2.151
  Beğenileri:
  97
  Ödül Puanları:
  2.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  657/1
  Yer:
  artvin
  Banka:
  4.348 ÇTL
  bunu buldum :

  nasa cevaplıyor ben en son 2000 yılıydı sanırım şebekeler kesilecek arabaların aküleri patlayacak demişlerdi ben o gün akşama kadar cepten konuşmuştum sinek bile oynamamıştı

  Soru: 2012 yılında Kıyametin olacağı nereden çıktı?
  Cevap: Marduk ve kıyamet söylentilerinin kökeni Sümerlilere dayanıyor.Sümerliler bu gezegenden gelen uzaylıların dünyayı ziyaret ettiğine inanıyorlardı.

  Soru: Sümerliler astronomide gelişmiş bir uygarlıktılar.Bu öngörüleri doğru olamaz mı?
  Cevap: Üranüs , Neptün ve Plütonu keşfeden Sümerliler, Dünyanın güneş etrafında döndüğünü bile anlayamadılar.

  Soru: Marduk’un 1983 Yılında “Gezegen X” olarak keşfedildiği ve kayıtlara geçtiği doğru mu?
  Cevap: 1983 yılında IRAS uydusu tanımlanamayan bir şey görüntüledi.Daha sonra bunun bir galaksi olduğu anlaşıldı.Fakat basın bunu yeni bir gezegen olarak ilan etti.

  Soru: İnternette birçok Marduk fotoğrafının bulunması var olduğunu göstermez mi?  Cevap:Bu fotoğrafların çoğu güneşin arkasına saklanmış olduğunu göstermek ve bu görüşü desteklemek için güneşle yakın gösterilmiş.Ancak bu fotoğraflar tamamen fotoshop ürünü.

  Soru:Güneş fırtınalarının özellikle Amerika’yi 1 ay boyunca felç edeceği söyleniyor.Bunun kaynağı da NASA.Bu nasıl oluyor?
  Cevap: Bu araştırmalar en kötü senaryoya göre hazırlandı lakin basın yine bunu olacakmış gibi gösterdi.

  Soru: 2012 yılında dünyaya büyük bir meteor çarpacağı söyleniyor.Bu doğru mu?
  Cevap: Doğru değil. 2012 de dünyaya hiçbirşey çarpmayacak.

  Soru: Marduk bir aldatmacaysa NASA neden bununla ilgileniyor ve ABD hükümeti neden bir açıklama yapmıyor?
  Cevap:İddialar NASA ile ilişkilendirilmeye çalışılıyor ve internette de buna karşı koyabilceğimiz bir kanun yok.

  Soru: 2012 Doomsday filmi için düşünceleriniz nelerdir?
  Cevap:İnsanların hükümetine güven duymaması üzerine kurulu bir film.

  Soru: Marduk görüntülerini ve koordinatlarını Google Sky ve Microsoft Telescope gibi uyduların kararttığı iddia ediliyor,bu doğru mu?
  Cevap: Dünya sürekli hareket halinde. Bu yüzden bir gezegen sürekli aynı noktada görünemez.Ayrıca Microsoft ve Google eksik veri yüzünden o bölgeleri boyadığını açıklamıştır.

  Soru: Maya Takvimi niçin 2012 de son buluyor?
  Cevap: Mayalar çok zeki bir uygarlıktı.Karmaşık bir takvim geliştirdiler ve dünyanın bu zamana kadar yaşayacağını öngöremedikleri için 2012 de sonlandırdılar.

  Soru: 2012’te tüm gezegenler aynı hizaya gelecek. Dünya da Samanyolu’nun tam ortasında yer alacak. Bu dünyanın çekim kuvvetini tersine döndürür mü?
  Cevap: Gezegenlerin aynı doğrultuya gelmesi özel bir çekim alanı oluşturmaz.Dünya zaten samanyolu’nun merkezinden 30bin ışık yılı uzakta.

  Soru: 2012 de oluşacak güneş fırtınaları dünyanın manyetik alanını etkileyecek mi?
  Cevap: Güneş fırtınaları her 11 yılda bir olmaktadır ve şimdiye kadar dünyaya ve dünyadaki hiçbir canlıya zararı dokunmamıştır.

  Bu açıklamalara baktığımızda NASA insanların endişesini mi gidermiş yoksa her soruya verdiği tek cümlelik yanıtla insanları daha da mı meraklandırmış bilemiyorum. Daha ayrıntılı bir açıklama yapılsaydı,soru cevap değilde ,geniş bir bildiri yayınlansaydı daha iyi olmaz mıydı ?
   
Benzer Konular
 1. cırcırböcee
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  1.337
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  1.351
 3. Mc_ÖRGE
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  772
 4. Suskun
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  588
 5. -araz-
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.006
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş