21 Aralık Kopuyor Muyuz? Daha Neler...

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Katılım
14 Ksm 2011
Mesajlar
6,268
Beğeniler
428
#1
Evet sevgili hanımlar, beyler...
Malum 21 Aralığa yaklaştığımız şu günlerde malum herkeste bir merak. Kıyamet? Tabii ki saçmalık, onu ben de biliyorum :)
Bu merak neyin merakı? İnsanların 21 aralıkta her yerde maruz kalacağı saçma espriler, yorumlar merakı...
Şimdiden face.de yazılacakları görüyor gibiyim... (Aman allah'ım kahin miyim? Hadi kız ordan... Tamam sustum :( )

Mesela şöyle espriler kesin döner...
-Hacı biz burada kopuyoruz yaa
-Haydi gençlik kopmayan kalmasın...
-Biz yarın kopmaya gidiyoruz...
-Haydiii hep beraber kopmaya hazır mıyız?
-Aaa siz daha kopmadınız mı?
.... vs ....

21 Aralık için içinizden gelen ne varsa dökülün :P


Artı not : Ahhh Amerika tam sinekten yağ çıkarmak deyimine uyuyorsun...
Mayalardan bile sen tut film yap, dünyayı salla... Paraları cukkala :(
 

SizinSesiniz

~~ Son Kez ~~
Özel üye
Katılım
16 Ksm 2012
Mesajlar
1,960
Beğeniler
220
Şehir
Hayaller Kentinden
#3
21 Aralık günü yaklaşık 100 bin kişinin geleceği öne sürülen köyde, oteller ise şimdiden tam doluluğa ulaştı. Şirince’de yaklaşık yatak kapasitesinin 400 olması ise kalacak yer sıkıntısını beraberinde getiriyor. Şirince’deki otel ve pansiyonların yetersizliği nedeniyle köylüler ve işletmecilerin çadır kurmasına ise jandarmanın güvenlik gerekçesiyle izin vermeyeceği öğrenildi. Şirince’deki köylülerin de yoğunluktan istifade etmek amacıyla evlerini 500 Euro karşılığında kiraya verdikleri konuşuluyor. Esnaf ise kalabalığın büyük sıkıntı doğuracağı noktasında birleşiyor. Esnaftan bazıları 21 Aralık günü dükkânlarını bile açmamayı düşündüklerini söylerken, bazıları ise güvenlik riskinin başgöstereceğini iddia ediyor. Öte yandan “Kıyametin kopacağını sadece Allah bilir” diyerek Maya takvimine inanmayan otel sahipleri Engin Vatan ve Sevan Nişanyan’ın 21 Aralık gecesi düzenleyeceği ücretsiz Kıyamet Partisi’nden ise vazgeçtiği öğrenildi.
Otel ve pansiyon sahipleri, yoğunluğun bir takım sıkıntı ve problemleri de beraberinde getireceğinden endişe ediyor. Markiz Konakları Müdürü Sadri Arıbaş, yaklaşık 100 bin kişinin Şirince’ye gelmesi durumunda büyük bir keşmekeşin yaşanacağını söyledi. Otel fiyatlarının zamlandığı ve oda fiyatlarının bin Euro seviyesine geldiğine yönelik söylemlerin şehir efsanesi olduğunu vurgulayan Arıbaş, “100 bin kişinin burayı ziyaret edeceğine pek ihtimal vermiyorum. Ama böyle bir durumla karşılaşırsak asıl kıyamet o zaman kopar. Bu kalabalığı Şirince kaldıramaz. Güvenlik ve konaklama sorunları başgösterir’’ dedi.
KIYAMET ŞARABI
21 Aralık’ta kıyametin kopacağı inancı en çok şarap üreticilerine yarayacak. Şirince Köylüm Şarapevi’nin işletmecisi Ufuk Yakut, bugüne özel olarak alkol oranı yüzde 12.5 olan bir “Kıyamet Şarabı” hazırladıklarını söyleyerek “Şu an için bu şaraptan 6 bin tane ürettik ve hepsinin de satılmasını bekliyoruz. İlgiden memnunuz. Kıyamet günü bize yaradı diyebilirim’’ dedi. Kıyamet şarabının şişesinin 20 lira olduğu belirtildi.
HZ. İSA GELECEK
MAYA takvimine göre, efsanevi Marduk gezegeni 21 Aralık’ta dünyaya çarpacak ve kıyamet kopacak. Kendilerini “Mavi Enerji Grubu” olarak nitelendiren bir grup, 21 Aralık 2012’de sonlanan Maya takvimine dayanan inanışları çerçevesinde, kıyametten yeryüzünde sadece Şirince ile Fransa’nın güneyindeki Bugarach Köyü’nün etkilenmeyeceğini düşünüyor. Kehanete göre Hz. İsa’nın 22 Aralık 2012’de İzmir Selçuk’un en güzel köylerinden biri olan Şirince’ye geleceğine inanılıyor.
Şirince'nin başına 'kıyamet' kondu!


:) :) :)
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,049
Beğeniler
6,356
Takım
GALATASARAY
#5
21 Aralığı bilmemde şu sıralar facebookta dönen sözü paylaşayım sizlerle :)

"Biz Maya Takvimine Göre Değil, Allah'ın Takdirine Göre Yaşıyoruz..."
 

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Katılım
8 Ekm 2011
Mesajlar
10,082
Beğeniler
3,355
#6
kuzenimin lafı .. oğlum hani saat farkı var ya hani bazı yerler daha erken girecek ya 21 aralığa nasıl olacak bu kıyamet işi iftar vakti geliyor aklıma filanca yer için kıyamet vakti diye mi kopacak acaba ..kendi haline bıraktık :D bekleyip göreceğiz bakalım neler olacak :)
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
62,049
Beğeniler
6,356
Takım
GALATASARAY
#8
Bizde evde tv başında kopacakları seyrederiz artık :P
Alırız çerezimizi falan :D görürüz hep birlikte kimler kopuyor :D
 

nazenin

MiKRoSKoBiKCaNLı
Özel üye
Katılım
6 Mrt 2012
Mesajlar
7,993
Beğeniler
4,451
#9
21 aralıkta kopacak muhabbetini geçtik artık ..
12 subat diyenler var..
 

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Katılım
8 Ekm 2011
Mesajlar
10,082
Beğeniler
3,355
#10
Ekonomiye can vermesi de muhtemel .. :D
 
Top Bottom