1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

21 Aralık'ta Neler Olacak

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve yaren* tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. yaren*
    Neşeli

yaren* Herşey olması gerektiği gibi ;) Özel üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    4.480
    Yer:
    Kimseye ihtiyacım yok ben kendime bile fazlayım...
    Banka:
    416 ÇTL
    21. Aralık. 2012 tarihi gibi. Maya uygarlığının uzun vadeli takvimlerinin bitiş tarihini bile nerelere bağladılar.

Tüm dünya buna kitlenmiş durumda. Bana göre giriş cümlemde söz ettiğim "Göle Maya Çaldım, Ya Tutarsa" diyenler için bir hayli önemsenen tarih. Yok bunlar olacak veya şunlar olacak.. hatta buna inanmamız için her türlü yayın aracını kullanıyorlar....

Maya uygarlığının kehanetlerine göre kıyamet, 21 Aralık 2012′de kopacak. Maya uygarlığının binlerce yıl önce söyledikleri kehanetin sırrı merak konusu olurken. İnsanlar Maya uygarlığının işaret ettiği ve kıyametin kopacağı iddia edilen 21 Aralık 2012 gününde neler olacağını merak içerisinde bekliyor..

21 Aralık 2012′de Kıyamet Kopacak mı?

Son yıllarda gerçekleştirilen arkeolojik bulgular bu inanışın aksini savunurken, bugün bazıları dünyanın sonunu, diğerleri ise yeni bir çağın başlangıcını bekliyor.

Antik Mayaların beşinci Güneş Çağı’nın sonunu gösteren 144 bin günlük Haab takvimi, 21 Aralık 2012’de sona eriyor. Söz konusu tarihte, 394.26 yıla bölünmüş olan takvimin son ve 13’üncü dönemi bitiyor. Böylece yaradılış döngüsü de sona eriyor ve Altıncı Güneş Çağı başlıyor. Altıncı Güneş Çağı’nın ‘başlangıcı’ denirken, birçokları bu başlangıcı Dünya’nın sonunu getirecek olayların başlangıcı olarak kabul ediyordu.

Bunun nedeni, 1983’te IRAS uzay teleskopu tarafından keşfedilen devasa Marduk gezegeniydi. Marduk, 21 Aralık 2012’de Mars ve Jüpiter’in arasına girecek ve çekim kuvvetiyle neden olacağı değişim, Dünya’nın dev deprem, tsunami ve fırtınalarla yok olmasına neden olacaktı. Öte yandan, Dünya’nın Balık Çağı’ndan Kova Çağı’na geçeceği ve Güneş Sistemi’nde konumlandığı açının değişeceği öne sürülen 21 Aralık 2012’de, insanlığın mutluluk ve aydınlanma dönemine gireceğini savunanlar da var.

2. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Ben filmi yapan yapımcının iyi para kopardığını düşünüyorum hala :) O film yapılmasaydı kimse bunu tartışmayacaktı bile.. Zaten dini inanca sahip olanlar için bu olay imkansız... Olmayanlar için yine imkansız... O halde bu olay tamamen imkansız :P

3. whatis

whatis Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Çok saçma çünkü yarın kıyamet kopsa biz çoktaaan ölmüştük :zip

4. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Saat farkı ne olacak acaba =BB

5. Papatya
    Meşgul

Papatya Sözlerimi Geri Alamam.* Süper Moderatör

Beğenileri:
    5.751
    Ödül Puanları:
    10.980
    Yer:
    Seattle.
    Banka:
    4.863 ÇTL
    Bir şey olacağı yok sayın seyirciler. Bakın dalganıza.

Sayfayı Paylaş