3 çocuk buhar olup uçtu mu?

zevzek

zevzek®
Özel üye
Katılım
21 Ags 2009
Mesajlar
593
Beğeniler
10
Yaş
103
Şehir
istanbul
#1
23 Eylül 2009 Çarşamba 12:25Bayramın ikinci günü şeker toplamaya çıkan ikisi kardeş 3 çocuk sanki buhar olup uçtu. Polis her yerde arıyor, ama hala bulunamadılar... Kayseri'de Ramazan Bayramı'nın ikinci günü şeker toplamak için evlerinden ayrılan 2'si kardeş 3 çocuğu arama çalışmalarından sonuç alınamadı.

Kayseri'nin Talas ilçesinde yaşayan 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile evlerinin önündeki parkta komşularının 11 yaşındaki kızları Türkan Ay ile bir süre oynadıktan sonra ailelerine haber vererek şeker toplamaya gitti.

Akşam olmasına rağmen evlerine dönmeyen 3 çocuk, yakınlarının ve polis ekiplerinin 2 gündür yaptığı aramaya rağmen bulunamadı.

Kaybolan Dilruba ve Ahmet Tuna'nın annesi Leyla Tekin, gözyaşı dökerek çocuklarına kavuşmak istediğini söyledi.Leyla Tekin, çocuklarının okul önlüklerini gösterip gözyaşı dökerek, şöyle konuştu:

''Kızım Dilruba yarın 1. sınıfa, oğlum Ahmet ise 2. sınıfa başlayacaktı. Önlüklerini çıkardım onları bekliyorum ama hala bir ses yok. Onları kim kaçırdı, niye kaçırdı bilmiyorum. İkisi de çok akıllı çocuklar, niye kaybolsunlar? Onları kaçıranların vicdanına sesleniyorum, çocuklarımı bırakın.''

Kaybolan kızından 2 günden beri haber alamayan anne Özlem Ay ise kızının bulunmasını istedi.

Özlem Ay, ''Kızım yarın 5. sınıfa gidecekti. Arkadaşları okulda onu bekliyor, ben evde onu bekliyorum. Kızım kaçırıldıysa kaçıranlara sesleniyorum. 'Bizden ne istiyorsunuz?' Kaybolan kızım mutlaka kötü niyetli kişilerce kaçırıldı. Ne olur onu bulun'' diye gözyaşı döktü.

Anneanne Nuriye Kanat ise torunu Türkan Ay'ın bulunmasını umutla beklediklerini söyledi.

Emniyet yetkilileri, bayramın 2. günü kaybolan 3 çocuğun bulunması için arama çalışmalarının Talas ilçesinde ve Kayseri'de sürdürüldüğünü, çocukların fotoğraflarının polis ekiplerine dağıtıldığını bildirdi
 

zevzek

zevzek®
Özel üye
Katılım
21 Ags 2009
Mesajlar
593
Beğeniler
10
Yaş
103
Şehir
istanbul
#2
ALLAH bu çocukları anne baba larına bağişlasın 3 gündür bu çocukları merak ediyorum :(
 

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,905
Beğeniler
53
#3
bende duymuştum bu haberi inşallah en yakın zamnda sağ salim bulunurlar.
 

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,905
Beğeniler
53
#4
Kayseri'de Ramazan Bayramının 2. günü şeker toplamak için evlerinden ayrılan 2'si kardeş 3 çocuğun bulunması için 4 günden beri süren arama çalışmaları sürerken, kaybolan çocuklardan Türkan Ay'ın 6 yaşındaki kardeşinin, asansörden korktuğu için ablası ile şeker toplamaya gitmediği ortaya çıktı.Kayseri'nin Talas ilçesinde oturan 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile birlikte evlerinin önündeki parkta komşularının 11 yaşındaki kızları Türkan Ay ile bir süre oynadıktan sonra ailelerine haber vererek şeker toplamaya gitti.

Akşam olmasına rağmen evlerine dönmeyen 3 çocuğun bulunması için polis, jandarma ve sivil savunma ekiplerinin 4 günden beri sürdürdüğü arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

-KÜÇÜK İKBAL ASANSÖRDEN KORKUNCA

Bu arada, Ablası Türkan Ay ile olay öncesi birlikte olan 6 yaşındaki İkbal Ay'ın asansörden korktuğu için eve geri döndüğü ortaya çıktı.

Anne Özlem Ay, 2 kızının şeker toplamak için dışarı çıktığını, küçük kızı İkbal'in ise daha sonra geri döndüğünü belirterek, şunları söyledi:

''Türkan dışarı çıkarken kardeşi İkbal'i de yanında götürdü. İkbal kapının önünde oynarken geri döndü. Ben niye ablasıyla gitmediğini sordum. 'Ben asansörden korkuyorum anne. Ablamlar asansörlü evlere gidecek' dedi. Küçük kızım da ablasıyla gitseydi, o da kaybolacaktı.''

Özlem Ay, kızının kaybolmadığını da iddia ederek, ''Türkan ya kaçırıldı ya da bir evde alıkonuldu. Kendisini alıkoyan varsa ne olur bıraksın. Vicdanı varsa iki kardeşi birbirinden ayırmasın'' diye konuştu.

Ablasının 4 günden beri eve gelmediğini söyleyen İkbal Ay da ''Ablamı çok özledim. Onu kaçıranlar, ne olur bırakın'' dedi.

Türkan Ay'ın aynı adı taşıyan babaannesi Türkan Ay ile anneannesi Hayriye Kanat'ta torunlarının bulunması için dua ettiklerini söyledi.

Kaybolan çocuklardan 8 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ile 6 yaşındaki Dilruba Tekin'in babası Hamza Tekin de ''Çocuklarımın bulunmasını umutla bekliyorum. Kaybolmadılar ya kaçırıldılar ya da bir yerde alıkonuldular'' diye konuştu.

-ÇOCUKLARI 500 KİŞİ ARIYOR-

Öte yandan, Talas Kaymakamı Salih Bıçak, arama çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

''Talas ilçesinde ve çevrede 4 günden beri yaptığımız arama çalışmaları devam ediyor. 25 kilometre çapındaki alanda 500 dolayında polis, jandarma, sivil savunma ekipleriyle ve 2 köpekle arama çalışmalarına devam ediyoruz. Her ihtimali değerlendiriyoruz. Çocukların Çay Bağları bölgesinde şeker topladıkları bilgisi geldi. Evlerine uzak olan bu bölgeyi bile tek tek aradık.''

 

Benzer konular

Top