3 Farklı Hırsızlık Olayı

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,713
Beğeniler
8,949
Takım
GALATASARAY
#1
1- Karı-koca gece evlerine döndüklerinde koridorda hiç tanımadukları bir adamla karşılaşırlar. Bir anlık şaşkınlıktan sonra yabancı adam bayana dönerek "Madem bu geceyi kocanla geçirecektin niye beni çağırdın?" diye hışımla sorar ve kızgınlıgını belirten bazı hareketlerle evden bir anda çıkar.

Tabi karı-koca bu olaya bir anlam veremez başlangıçta. Erkek, karısına bu olaydan ötürü bir hayli kızar ve hatta onu boşayacağını bile söyler. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra Karakol'a çağırılan karı-koca, yakalanan zanlı,suçlu ile yüzleştirilir ve olayın aslında bir hırsızlık olduğu anlaşılır.

2- Yine başka bir olayda karı-koca evlerine döndüklerinde evin içinde bir yabancı görürler. Bu kişi gayet şık bir takım elbise giymiş ve elinde telsiz olan birisidir. Karşılaşma anında yabancı, ev sahiplerine "Evinize hırsız girdiği yolunda komşularınız tarafından ihbar aldık, ben sivil polisim, evi kontrol etmeye geldim" der ve devam eder, "Beyefendi aşağıda sokağın köşesinde ekip otomuz var, vakit kaybetmeden siz ekip otosuna gidip şikayet dilekçesi doldurun." der ve erkek hızla aşağıya iner.

Yabancı adam, "Hanmefendi siz de zinet eşyası veya paranız varsa onlar kontrol edin" der. Bayan hemen altınlarının bulunduğu yere gider ve sevinçle "neyse hala yerinde duruyorlar" demesiyle; bayanın kafasına ağır bir şeyle vururve bayanın çıkardığı yerden altın, para, v.s.leri alıp hemen kaçar. Koca ekip otosunu bulamayıp evine geldiğinde karısının baygın, altınların da çalınmış olduğunu görür...

3- Özellikle bayan arkadaşlar dikkat! İnsanlar taksiye bindiği zaman çantasını hemen yanına koyar ya… Bunu bilen uyanık taksiciler şöyle bir tertiple maksatlarına eriyorlar.

Bahsedilen olay şöyle gerçekleşiyor. Bayan yorgun argın bir şekilde taksiye biniyor ve çantasını sağ yanına koyuyor. Bir nefesleneyim derken şoföre gidecekleri istikameti söylüyor ve çantasından selpak almak üzere sağ yanına dönüyor ki çanta yok!!! Önce bir aranıyor bakıyor yere, sağa-sola çanta yok!! Taksiciye hitaben "çantam ile bindim fakat çantam şimdi yok çek kenara" der.

Taksici gayet pişkin "ne bilim teyze ben senin çantanı, unutmuşsundur bir yerde, inmek mi istiyorsun" diyor. Ama teyzem uyanık. "Hayır devam et. Herhalde unuttum biryerde. İneceğim yerde ben sana evden paranı öderim"

Yol üzerinde bir karakolun önünden geçerken, ışıklarda duruyorlar. (Teyzem o istikametten götürüyor çünkü taksiyi!) Teyzeciğim tam karakolun önünde kapıyı açıyor. Polis memurunu çağırıyor. Taksiyi kenara çektirip bir çırpıda anlatıyor olayı. Meğer polisler bu olayı bilirmiş. Polis memuru taksiciye hemen bagaji açmalarını istiyor. Bagajı bir açıyorlar ki bagajda bir adam!!!! Binen müşterinin sağ ve soltarafına bagajdan doğru, çok özenle yapılmış,fark edilmeyen delikler açıyorlar ve hooop çekiyorlar çantayı bagaja!! Çanta çok büyükse çekemiyorsa içine dalıp cüzdanı telefonu falan alıyorlar! TAKSİDE BAGAJLARA dikkat!


Kulağınıza küpe olsun. Bu tür davaranışlara maruz kalırsanız soyulmak üzeresinizdir ... :)
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,713
Beğeniler
8,949
Takım
GALATASARAY
#2
Yukarıdaki hırsızlık yöntemleri mailime gelmişti paylaşayım dedim. Hayat herşeye gebe heran birimizin başına gelebilir.

Antalya'ya yeni geldiğim dönemde bir arkadaşın eniştesinin başına gelen bir olayı anlatmıştı bana size nakledeyim bende :)


Malum Antalya sıcak ve yaz mevsiminde karı-koca tv yi balkona almışlar maça bakıyorlar. Bu sırada hırsız çatıya çıkıp çanak anten kablosunu kesiyor. Adam televizyonun sağına soluna bakıyor ama arızayı bulamıyor, nihayetinde o akşamı yarın baktırırız diyerek televizyonsuz geçiriyorlar.

Sabah adam işe gittiğinde kapıya gelen bir adam (hırsız) "Yenge benim eşiniz gönderdi. Tamirciyim televizyonu almaya geldim" diyor ve kadın hiç şüphelenmeden televizyonu adama veriyor.

Akşam adam dönüyor, "Hanım televizyon nerede?" diye sorunca kadın anlatıyor. Tabi anlıyorlar bir hırsızlık kurbanı olduklarını ama iş bununla bitmiyor.

Akşam yine balkonda çıkıyorlar ve aynı zamanda başlarına gelen olayın kritiğini yapmaya devam ederken (ev 1. kat) balkonun önünden o gün televizyonu almaya gelen adam kendini göstererek geçiyor. Kadın "işte bu" diyor. :)

Adam mutfaktan bıçağı aldığı gibi şortuyla evden fırlayıp adamın peşine düşüyor, adam önde koca arkasında gidiş o gidiş... :)

10 dakikia sonra kapıya nefes nefese bir adam geliyor ve kadına "Yenge, abi adamı yakalayıp bıcakladı. Polisler geçip hem hırsızı hem eşinizi aldılar. Eşiniz pantolonunu, kimliğini ve cüzdanını istedi" diyor.

Zavallı kadıncağızın aklına yine birşey gelmiyor. Cüzdanıyla birlikte istediklerini veriyor adama. Aradan 5 dakika geçiyor ve adam geri dönüyor.. )

Artık sonucu siz tahmin edin... :D:D:D


Aynı adamın başına gelen başka bir olay daha var... Onu da üşenmediğim bir gün yazarım artık :)
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,526
Beğeniler
6,240
Takım
GALATASARAY
#3
Ama olmaz ki böyle :)
Türk filmlerinden fırlamış gibi oldu bu olay :D

Gülmemek elde değil :D:D:D:D:D
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,713
Beğeniler
8,949
Takım
GALATASARAY
#4
Evet bu adamın başına gelen 2. bir olay daha var onu da sonra anlatıcam :D
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,526
Beğeniler
6,240
Takım
GALATASARAY
#5
Bu gidişle 2. ilede kalmaz ben söylim :D
 
Top