3B Bağlantılı Galaxy Kamera

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,471
Beğeniler
8,992
Takım
GALATASARAY
#1
Samsung’un Ağustos ayında tanıttığı Android işletim sistemli fotoğraf makinası Galaxy Camera, Türkiye’de resmi olarak satılmaya başlandı.

Gücünü Android platformundan alan GALAXY Camera, en üst kalitede görüntüleri 3G ve Wi-Fi bağlantısı üzerinden anında paylaşma olanağı sağlayarak, yeni görsel iletişim çağını başlatıyor.


Dünyanın teknoloji liderlerinden Samsung Electronics, görsel iletişim çağında yeni bir dönem başlatacak GALAXY Camera'yı, beyaz ve kobalt siyahı renkleriyle Türkiye pazarına sundu.Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ile güçlendirilen Galaxy Camera Wi-Fi ve 3G+ bağlantısına sahip. 16 megapiksel çözünürlük ve 4.8 inçlik,1280×720 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile sunulan fotoğraf makinesinde 1.4 Ghz işlemci bulunuyor.

Galaxy Camera’nın Android işletim sistemine ve Wi-Fi ve 3G+ bağlantılarına sahip olması cihazın en dikkat çeken özellikleri. Samsung cihazı ilk gerçek bağlantılı kamera olarak tanıtıyor.

Galaxy Camera ile çektiğiniz fotoğrafları Facebook, Twitter, Pinterest gibi sosyal ağlarda paylaşabiliyor, Instagram filtreleri ile şekillendirebiliyorsunuz. Ayrıca cihazın içerisinde Fotoğraf Sihirbazı isimli bir de uygulama bulunuyor. Bu uygulama ile Galaxy Camera sahipleri fotoğraflarını hızlı ve kolay bir şekilde düzenleyebiliyorlar.

GALAXY Camera, yüksek performanslı fotoğraf özellikleriyle Android™ 4.1 (Jelly Bean) ve 3G+ Wi-Fi bağlantılarını bir araya getirerek dünyanın ilk gerçek bağlantılı kamerasını oluşturuyor. GALAXY Camera, tek bir cihazla kullanıcılara her yerde ve her zaman, yüksek kalitede fotoğraf ve video çekme, izleme, düzenleme ve paylaşma olanağı sağlayan yeni bir görsel iletişim çağının müjdesini veriyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı SungYong Hong konuyla ilgili açıklamasında; 'Samsung olarak, teknoloji dünyasına yeni bir boyut kazandıracak, yenilikçi ürünleri pazara sunmak öncelikli hedefimiz. Galaxy Note ile başladığımız ‘yeni bir ürün segmenti yaratma' vizyonumuz doğrultusunda, tüketicilerin hayatına zenginlik katacak yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu noktadan hareketle pazara sunduğumuz GALAXY Camera ile de yepyeni bir ürün kategorisi oluşturuyoruz. Bağlantılı kamera kullanıcılara istedikleri yer ve zamanda canlı ve yüksek kalitede fotoğraf ve video çekerek, bunları geleneksel fotoğraf makinelerindeki kısıtlamalarla karşılaşmadan, tercih ettikleri sosyal ağ sitelerinde ya da sevdikleriyle paylaşabilme olanağını sağlamalıdır. GALAXY Camera zengin paylaşım özellikleri ve daha fazlasını çok güzel bir tasarım ve kullanıcı ara yüzüyle sunuyor' dedi.

Samsung’un pazar payı hedeflerine dikkat çeken Hong; 'Ekim ayı GFK verilerine göre dijital kompakt fotoğraf makinesi pazarında yüzde 18'’lik pazar payına sahibiz ve son çeyrekte bunu %20 seviyesine çıkarma doğrultusunda ilerliyoruz. Bunun yanı sıra, kompakt sistem fotoğraf makineleri sektöründeki pazar payımızı %53’e çıkardığımız görülüyor. Yılı çok daha iyi bir noktada sonlandırmayı hedefliyoruz. GALAXY Camera satışlarında ise 2013’ten itibaren, operatör ve tüm mağazalarımız dahil yılda 36 bin adet GALAXY Camera satışını hedefledik' diye konuştu.

İlk Gerçek Bağlantılı Kamera
GALAXY Camera'yı ilk gerçek bağlantılı kamera olarak farklı kılan yönü 3G+ Wi-Fi bağlantısıdır ve bu özellik, kullanıcılara neredeyse sonsuz bir paylaşım olanağı ve akıllı telefonlarda yapılabilecek işlemlerin dünyasını sunar. Üstün kaliteli fotoğrafları Facebook, Twitter, Pinterest gibi tercih ettiğiniz sosyal ağlarda ve önceden yüklenmiş Instagram uygulamasında yayınlamak artık her zamankinden daha kolay. GALAXY Camera Wi-Fi üzerinde çalışır ve ekstra hız sağlamak için Çift Bant ve Kanal Birleştirme özelliklerinden yararlanır. Sadece tek bir tuşa dokunarak çekim, izleme, düzenleme ve paylaşma işlemlerini yapabilirsiniz.

GALAXY Camera hareket halindeyken de, diğer tüm akıllı telefonların kameralarından daha iyi kalitede fotoğraflar sunar. Gücünü 21x süper uzun zum objektifinden ve süper parlak 16M BSI CMOS sensöründen alan GALAXY Camera aynı zamanda, Samsung'un Smart Mode teknolojisine de sahiptir. Bu teknolojide herkese kolayca profesyonel kalitede fotoğraflar sunabilen 15 varsayılan mod ve ayar bulunur. 'Smart Mode' özelliği çektiğiniz her fotoğraf, size şaşırtıcı derecede detaylı görüntüler sunarak GALAXY Camera ile fotoğraf çekmeyi kolay ve eğlenceli bir hale getirir.Kullanıcılar, çektikleri fotoğraflara GALAXY Camera’nın 4.8 inç (121.2mm) HD Super Clear Dokunmatik Ekranından bakabilir. Ancak, GALAXY Camera’nın etkileyici ekranında yalnızca fotoğraflara bakmakla yetinmezsiniz. Kullanıcılar entegre edilmiş olan 'Fotoğraf Sihirbazı' aracılığıyla fotoğraflar üzerinde kolay ve hızlı bir şekilde düzenleme yapabilir. Gücünü GALAXY Camera’nın ultra hızlı, 4 çekirdekli işlemcisinden alan bu sihirbazda tam 35 fotoğraf düzenleme aracı bulunur. Kullanıcılar hızlı ve benzersiz bir fotoğraf düzenlemesi sağlayan ve GALAXY Note II ile popüler hale gelen 'Paper Artist' uygulamasını da kullanabilir.

Kullanıcılara Android™ 4.1 (Jelly Bean) ile sunulan GALAXY Camera, Google Play'deki 600 binin üzerindeki uygulamaya erişim olanağı sağlıyor. Android İşletim Sistemi ayrıca eksiksiz bir tarama desteği ve kameranızı kendi yaratıcı ihtiyaçlarınıza uygun olarak kişiselleştirebilme olanağı sunuyor.

Galaxy Camera sahipleri Google Play’deki 600 binin üzerindeki uygulamayı cihazlarına yükleyebiliyorlar.

Samsung, Galaxy Camera ile Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki başarısını kamera tarafında da devam ettirmek istiyor. Amatör fotoğrafçılık deneyimini farklılaştıran cihazın türevleri ile ilerleyen dönemlerde daha sık karşılaşabiliriz.
 

Esr3

Özel Üye
Özel üye
Katılım
7 Ags 2012
Mesajlar
2,371
Beğeniler
281
#2
Hemen almak olmaz galaxy bir falan ciksin öyle :P
 

Benzer konular

Top