1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

4+4+4’ü protesto eden öğretmenlere hapis cezası

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve Mavi Gül tarafından 28 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    AKP’nin 4+4+4 eğitim sistemini protesto ederken polis saldırısına uğrayan ve haklarında dava açılan Eğitim-Sen'li öğretmenlere mahkeme 8 ay 10’ar gün hapis cezası verdi.

Geçtiğimiz yıl 4+4+4 sistemini protesto etmek için Kocaeli’de eylem yapan Eğitim-Sen üyesi öğretmenlere polis saldırmış gerçekleşen müdahale sonrasında eyleme katılan öğretmenlere “kamu malına zarar verme ve görevi yaptırmama” suçlamasıyla dava açılmıştı.

Sanık avukatlarının sanıklara atılı suçların gerçekleşmediğini bildirerek beraat istediği son duruşmada mahkeme tüm sanıklara, kamu malına zarar verme suçlamasıyla açılan davadan beraat verdi. Ancak sanıklara polis memurlarına görevi yaptırmama suçundan 8'er ay 10'ar gün hapis cezası verildi. Sanıkların cezaları hükmün geri bırakılmasına çevrildi.

Davada Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı ve 9 öğretmenin yargılanıyordu.

2. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Polis memuruda öğretmene görevini yaptırmıyor? Bir şeyi protesto etmek insanlığın en doğal hakkı değil mi ya?
    Kısaca şöyle deyin de inanalım : "Bu öğretmenler eğitim-senli diye bunu yaptık"...

Sayfayı Paylaş