1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

40 Bin Öğretmen Alınacak

Konusu 'Öğrenci Salonu' forumundadır ve arz-ı hal tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    TBMM Genel Kurulu, bu yıl için 40 bin öğretmen ve 30 polis atamasını öngören ve kadro ihdas eden kanun maddesini kabul etti.

TBMM Genel Kurulu'nda, ''Torba Teklif''de, bu yıl 40 bin öğretmen atanabilmesi ile 30 bin polis memuru kadrosu ihdasını da öngören madde kabul edildi.

Genel Kurul, teklifin görüşmelerine 3. Bölüm üzerinden devam ediyor. Kabul edilen maddelere göre, bu yıl içinde 40 bin öğretmen ataması yapılabilecek; Emniyet Genel Müdürlüğü'ne polis alımı için 30 bin kadro verilecek.

Teklifle, Milli Eğitim Bakanlığı'na 30 bin 950, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na 6, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na 167, Diyanet İşleri Başkanlığı'na 25, ÖSYM Başkanlığı'na 7, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na 5, YÖK Başkanlığı'na 5, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ne de 300 kadro ihdas ediliyor.

ÖSYM, sınav faaliyetlerini sürdürmek için şirket kurabilecek veya kurulmuş olana katılabilecek. ÖSYM Başkanı ve başkan yardımcıları kurulan şirketlerde görev alabilecek. ÖSYM'nin yaptığı sınavlarda kullanılan soru kitapçıkları, sınav sonuçlarının ilanından 6 ay, cevap kağıtları ise 1 yıl sonra imha edilecek.

2. felsefe_mi

felsefe_mi ...!... Özel üye

Beğenileri:
    416
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    40 ÇTL
    Mesele alınması değil ki. Branşlara ne düşecek? Doğuda matematik dersine coğrafyacı, Felsefe dersine din kültürü hocaları girdiği sürece 100000 atama da yapsa eğitim düzelmez. Hala okulda giden hocanın mahvettiği branşımı düzeltmeye çalışıyorum.

Sayfayı Paylaş