5 Adımda Mükemmel Bir Cilt

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
34,517
Beğeniler
7,076
Şehir
TÜRKİYE
#1
Ayda iki kez yapılacak ve ortalama 45 dakika süren bir bakımla, güzellik salonlarından çıkmış gibi muhteşem bir cilde sahip olabilirsiniz. Basit ve ucuz yöntem ile 2-3 ayın sonunda daha sağlıklı ve parlak bir cilt elde etmek mümkün.

Adım 1 – temizleme

İyi bir temizleme derinin üzerinde biriken kirler, bakteriler ve ölü hücreleri çıkarırken, cildin doğal yağ dokusunu yerinde

bırakmalıdır. Bu yüzden seçilen temizleyici doğal ve hassas olmalıdır. Köpürmeyen temizlik maddeleri yüzü daha iyi temizleyecektir. Bir miktar alınan temizleyici dairesel hareketlerle yüz ve boyuna yayılır.

Kir ve bakterileri arındırabilmek için 1-2 dakika zaman tanınmalı ve bekletilmelidir. Peçete ya da pamuk yardımı ile silindikten sonra ılık suyla durulanmalıdır. Meyveler ya da yulaf ezmeleri ile ölü deriler temizlenir.

Adım 2- Buhar Banyosu

Derinin derinlemesine temizlenmesi için en ideal yol buhar banyosudur. Kirleri mükemmel şekilde çözebilen bu banyo sivilceler için de faydalıdır. Buharın altında 2-3 dakikadan fazla kalınmamalıdır. Sıcak suyun içine lavanta, papatya, biberiye vb. koyularak buharında beklenir. Aşırı hassas ciltlerde uygulanmamalıdır. Buhar banyosu bitince yüz soğuk suyla durulanır.

Adım 3 – Maske

Derideki kan dolaşımını canlandırmak için idealdir. Temizler, leke ve sivilceleri iyileştirir. Cilt tipine göre satın alınabilir ya da bal, kil, yumurta vb. maddelerden evde hazırlanarak uygulanabilir.

Adım 4 – Tonik


Yüz buhar banyosundan sonra tamamen kuruyunca tonik uygulanır. Masajla birlikte yumuşak hareketlerle uygulanır. Bu işlem önceki aşamalarda açılan gözenekleri kapatır ve sıkılaştırır.

Adım 5 – Nemlendirme


Cilde nokta nokta koyulan nemlendirici dairesel hareketlerle parmak uçları yardımı ile yayılır. E vitamini yağı sürülür ve bakım bitirilir.
 

Benzer konular

Top