1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

5 bin kişiye iş fırsatı

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve k@LpSiz_K@fKéF tarafından 30 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    THY, TAV Havalimanları Holding'in yer işletme hizmetleri şirketi HAVAŞ ile kurduğu Turkish Ground Service (TGS), ilk yıl 5 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Beş havalimanında yerli ve yabancı havayolu şirketlerine hizmet sunacak şirket, 31 Aralık 2009'dan itibaren fiili olarak faaliyete başlayacak. Zaman gazetesinin haberine göre, THY'nin yüzde 50 ortaklıkla HAVAŞ ile kurduğu TGS'nin yönetimi belirlendi.

Hamdi Topçu'nun yönetim kurulu başkanlığını üstleneceği şirketin yönetim kurulunda, Dr. M. Sani Şener (TAV CEO'su-Yönetim Kurulu Başkan vekili), Prof. Dr. Cemal Şanlı (THY), Kazım Çalışkan (THY), Müjdat Yücel (HAVAŞ) ve Serkan Kaptan (TAV) yer alacak. Şirketin genel müdürlüğüne de, Türk Hava Yolları'nın yer işletme başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Keskin getirildi. Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Keskin, işletme doktorası yapıyor. Keskin, THY'de Haziran 2007'de eğitim koordinasyon müdürü olarak göreve başlamış, daha sonra İstanbul istasyon müdürü ve son olarak yer işletme başkanı olarak hizmet vermişti.

İstanbul Atatürk Havalimanı başta olmak üzere, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Antalya ve Adana Şakirpaşa havalimanlarında 31 Aralık 2009'dan itibaren fiili olarak faaliyete başlayacak. İlk yıl Atatürk Havalimanı'nda sadece ramp (uçak ve kargo hizmeti) hizmeti sunacak olan şirket, diğer dört havalimanında ramp ve trafik (yolcu) hizmeti verecek. Rekabet Kurumu, geçen yıl 28 Ağustos'ta hisse devrini onaylamış, şirket 22 Ekim 2008'de A Tipi Çalışma Ruhsatı Ön İzni almıştı.

Sayfayı Paylaş