5 N, Bir K

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#1
5 N, Bir K

KİM ?
Kendini tanımak için çaba göster ve dürüst ol. Dürüst, saygıdeğer ve mutlu olmaya çalış. Kendi kendinle barışık olduğun zaman, her şey yolunda gider. Fazla hırslı olma. Büyümeye ve değişmeye açık ol. Hiçbir zaman yalnız olduğunu düşünme; ailen, arkadaşların, koruyucu meleğim ve Tanrı var.

NE ?
Bu biraz hileli bir soru. İlk başta seni yanıltabilir. Sorunun “Bugün ne yapacağım?” anlamına geldiğini sanabilirsin. Oysa; “Benim tutkularım nelerdir?” diye sorduğunda durum çok ilginçleşecek. İçinde yanıp tutuşan ve sana güç veren şeyin ne olduğunu keşfet ve üzerine git. Onunla uğraş. Onunla ne istersen yap ama hiç arkanı dönme. Sevdiğin için yap. Onu yapmanın sana verdiği güç sayesinde hayatının tatsızlıkları ile başa çıkabilirsin.

NE ZAMAN ?
Bu da yanıltıcı bir sorudur. Onu görmezden gelme. Dengeni onun sayesinde bulacaksın. Bazı şeyleri hemen yapmak gerekir. Ertelemek genellikle iş yükünü çoğaltır. Her şeyin bir zamanı olduğunu sakın unutma. Bazı şeyleri ertesi güne bırakmak daha iyidir. Zor olsa bile, dinlenmeye ve her günün tadını çıkarmaya çalış. Zamanla; bazı şeyleri şimdi, bazı şeyleri ise sonra yapmanın ve bunları planlamanın keyfine varacaksın.

NEREDE ?
Bu en kolay sorudur. Eğer; evini yüreğinde taşırsan ve yüreğin senin için, neresi ev ise orada çarparsa, sorunun cevabını her zaman bulursun. Toplumun etkin bir üyesi ol. bunun seni daha sevimli ve çekici yaptığını göreceksin. Basit iyiliklerin ve düşünceli hareketlerin bile çok önemli değişikliklere yol açabileceğini unutma. Evet, sen dünyayı değiştirebilirsin.

NEDEN ?
Bu soruyu sormaktan asla vazgeçme. Bunun sayesinde büyümeye ve gelişmeye devam edeceksin. Gereğinden fazla kaygısız davrandığında onun sana güçlük çıkarmasına izin ver. Bırak karar verirken seni azarlasın. Kim olduğunu ve nerede olmak istediğini unuttuğun zaman kulağına fısıldasın. Ama bu soruya karşı dikkati elden bırakmamalısın. Bazen cevabını yıllarca bulamazsın. Bazen hiç bulamazsın. Bunu bilirsen, aklını yitirmez ve hayatını sürdürürsün.

NASIL ?
İşte bu konuda sana hiçbir öğüt veremem. Bunun cevabını kendin bulmak zorundasın. Ama şimdiye kadar çok uzun bir yol katettiğin için başarılı olacağından eminim. Sadece kendine ve mucizelere inan. En büyük keşiflerin sorulara cevap ararken bulunduğunu unutma.
 
Top