¤5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları

Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
939
Beğeniler
6
#1
Dünyanın 100 ülkesinden gelen, renkleri, dilleri, ırkları farklı 550 yarışmacı öğrenci ‘Sevgi Dili Türkçe’ ile Türk halkını selamladı. Ankara Kızılcahamam’da başlayan olimpiyatlarda öğrencilerin okudukları şiirler izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Bir yıl boyunca yaklaşık 10.000 öğrencinin hazırlandığı 5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nda yarışmacılar, tüm bilgi ve becerilerini Türkçe olarak sergiliyor ve ülkelerine altın madalya ile dönmek için yarışıyorlar.

Türkçe Olimpiyatları yarışmaları’nın büyük bölümü Ankara Kızılcahamam’da yapılıyor. 30–31 Mayıs tarihlerinde İstanbul Feshane’de düzenlenecek Kültür Şöleni etkinliklerinde Ülke Tanıtım Stantları Yarışması halkımızın ve jürinin beğenisine sunulacak.

Türkçe Olimpiyatları şiir ve şarkı yarışmaları finalistlerini bu yıl halk seçecek. İlk beşe giren şiir ve şarkı yarışması finalistleri, 2 Haziran Cumartesi yapılacak final töreninde ilk üçe girmek için yarışacaklar.

5. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları finali ve ödül töreni 2 Haziran Cumartesi günü Kral TV ve STV’den canlı olarak yayınlanacak.

Dünyanın yüz ülkesinden, yüzlerce yarışmacı arasından ilk 10’a giren şiir ve şarkı yarışmasının yarı finalistleri dünya birincisi olmak için yarışıyorlar. Finale gidecek ilk 5 yarışmacı sizin SMS’lerinizle belirlenecek.

Şarkı ve Şiir kategorilerindeki finalistleri izlemek ve oy kullanmak için tıklayınız.


Kaynak: turkceolimpiyatlari.org
 

Benzer konular

Top