50 doları olmadığı için ölmüş

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
Bodrum'da yat gezisinde sahte viskiden zehirlenen ve Moskova'da dönüşünde hayatını kaybeden Rus tur operatörünün 50 dolar doktor parası yüzünden öldüğü ortaya çıktı.

Metil alkol zehirlenmesi yüzünden hayatını kaybeden 4 Rus tur operatöründen biri olan Marina Şevelyeva ile yat gezinisinde beraber olan ve Moskova dönüşünde 18 gün yoğun bakımda kalan Anastasya Lavrenko Rus basınına konuştu. Ekonomi ağırlıklı haberler veren RosBiznesConsolting isimli ajansa konuşan 21 yaşındaki Anastasya zehirlendikleri geceyi ayrıntılarıyla şöyle dile getirdi: Tatilimizin son günüydü. Yat gezintisine çıkacağımızı söylediler. 50 dolarlık geziye alkollü tüm içkilerin dahil olduğunu ve ayrıca kokteyl vereceklerini söylediler. Ancak bindikten sonra yatta su, meyve suyu olmadığını öğrendik. Sadece bira, cin tonik ve viskinin ücretsiz olduğunu söylediler. Biz de viski kola içmek zorunda kaldık.

‘Buzlar dibe çöktü'

Bize kola ve viski barmenlerin önünde duran karışık şişeden verildi. İçkilerimiz plastik bardaklarda geldi. Buzlar bardağın dibine çökyordu. Viski tadı hiç gelmiyordu. Sadece kola tadı alıyorduk. Ben fazla içmedim. Marina kola viski karışımından 9-10 bardak içti.

‘Doktor hastaymış'


Otele geldiğimizde kusma başlamıştık. Her geçen saatte daha fazla fenalaşıyorduk. Otelin doktoruna gitmek istedik. Doktorun hasta olduğunu ve otelde bulunmadığını söylediler. İstersek 50 dolara başka doktora gidebileceğimizi belirttiler. Zaten doktorlar Rusça bilmiyordu derdimizi anlatamayız diye Moskova'ya döndüğümüzde doktora gitmeye karar verdik.

‘Suratı yeşile döndü'


Bizi havaalanına taşıyan otobüste Marina iyice fenalaştı. Kusmaları sıklaştı. Bir kaç dakikada bir kusmaya başladı. Daha sonra biraz uyudu. Uyandığında sağlığı 10 kat daha kötüydü. Daha fazla kusuyordu. Suratı neredeyse yeşile dönmüştü. Yerinden kalkamıyordu. Sesi değişmişti kısık çıkıyordu.

‘Marina komaya girdi'

Marina'yı havaalanında kuzeni karşıladı. Evine götürdü. Evde nefes alamamaya başlamış. Hemen hastaneye kaldırmışlar. O günün akşamı da tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ben de eve gittim. Biraz uyursam kendime geleceğimi düşündüm. Ama uyuyamadım. Kusuyordum. Marina'nın komada olduğunu öğrenince hemen ambulans çağırdım. Hemen beni yoğun bakıma aldılar.

‘Az içtiğim için kurtulmuşum'


18 gün yoğun bakımda tedavi altında tutuldum. Doktorlar benim de o viskiden az içmeme rağmen ölümcül düzeyde metil alkol aldığımı söylediler. Mucize eseri kurduldum. Çok şükür kör olmadım veya felç geçirmedim. Olayla ilgili soruşturma tamamlandıktan sonra Yat sahibini dava etmeyi düşünüyorum. Ayrıca Türk hükümetine de maddi ve manevi tazminat davası açacağım.
 
Top