1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

7 Yaşında 110 Kilo!..

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve yeşüLL tarafından 11 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. yeşüLL

yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    Basra’da yaşayan ve 110 kilogram ağırlığında olan 7 yaşındaki Ula Abdülhasan görenleri hayrete düşürüyor...
    Gelişim bozukluğuna neden olan fazla kiloları yüzünden kemik yapısında da kalıcı hasar meydana gelen Ula, okula gitmekte ve arkadaşları ile iletişim kurmakta zorlanıyor. Hormon bozukluğu nedeniyle aldığı kilolar yüzünden 1 metreden fazla yürüyemeyen Ula’nın konuşma güçlüğü çektiği ve sadece basit cümleler kurabildiği belirtilirken, Basra’nın yoksul bölgelerinden El Risada’da yaşayan ailenin 8 çocuğundan biri olan Ula’nın ailesi, küçük kızın günde 3,5 kilodan fazla yemek yediğini söyledi.

Artan kiloları ve kıyafetlerinin kendisine olmaması nedeniyle sık sık giyecek almak zorunda kalan baba, çocuğunun masraflarının karşılanması ve tedavi edilmesi için yetkiliklerden ve insan hakları kuruluşlarından yardım beklediğini söylerken, Irak’ta tedavisi mümkün olmayan obezite sorunu ile karşı karşıya kalan Ula ise, okula gitmek ve arkadaşları ile oynamak istediğini söylüyor. Ula’nın babası Abdülhasan Khald Nema, “Kızım hormonlarının fazla çalışıyor. Hormonal değerlerini ölçtürdüğümüzde hormonlarının vücudun ihtiyacı olanınkinden 5 kat daha fazla olduğunu gördük. 3 yaşından beri genç bir insan gibi yemek yiyor.

Doktorlar dokularının analizi için yeterli laboratuar olanaklarının olmadığını ve tiroit hormonunun neden olduğu bu rahatsızlığın tedavisi için Irak’ta uygun şartların olmadığını ifade etti. 7 yaşında hala çocuk, hala okula gidemiyor. Sağlık sorunları ve diğer çocukların onunla alay etmesi nedeni ile dışarı çıkamıyor. Bize yardımcı olması için hükümet, kızıl haç ve diğer sivil toplum kuruluşlarını yardıma çağırıyorum” diye konuştu.

Ula'nın annesi ise, “Ben de çocuğum diğer çocuklar gibi koşsun, ben de çocuğuma elbise alayım istiyorum. Çocuğu olan Iraklı tüm annelerden, herkesten yardım rica ediyorum. Çünkü tedavi için yeterli gücümüz yok ve çocuğumun kurtulmasını istiyorum. Tek odalı bir evde kocam ve 8 çocuğum ile birlikte yaşıyoruz. Kocamın durumu bize bakacak ve Ula’nın tedavi masraflarını karşılayacak durumda değil” şeklinde konuştu.

(İHA)

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

2. sorumsuz

sorumsuz Forum Onuru

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    2.880
    Meslek:
    ...
    Yer:
    bileyim?
    Banka:
    164 ÇTL
    abowwwww bu küçük yastaaaaa yazık çocuga yhaaa:(

3. Gizemli Cadi

Gizemli Cadi Forum Gururu

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    1.880
    Meslek:
    Öğretmen diyolar bana sıradışı olsamda
    Yer:
    Cadilar FAN Klüp
    Banka:
    7 ÇTL
    Ege zayıf diye hiç üzülmeyeyim..;;) o zaman...:D..Zayıf ama sağlıklı....

4. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Ah şu anneler yemessen arkandan ağlar diye basıyorlar çocukların ağzına ne varsa yesinler diye sonrada 7 yasnda 110 kilo çocuk haberleri ablamda böyle bizim enes 11 kilo doktor normal dio 2 yas için ablam hala çocuğu yedircenm yapasında bide sitem yemio die doktorun dediği 3 kilo daha alırsa sınırı aşar ama dinleyen kim :D düsünüyorum suan nefret ettiğim ağzıma almadığım yemeklerin % 99 u küçükken annemin zorla yedirdiği yemeklere denk geliyor :D tiksindirmis demek zorla yedircem die :D

5. yeşüLL

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    bu öyle annelerin agzımıza tıktıgı cinsten bir kilo alımı değil. tamam hala çok fazla yeme gereksinimi duyuyro çocuk ama bu hale getiren hormomlar. rabbim şifa versin:( daha çok küçük o kemikler iskelet bünye nasıl kaldrısın o kadar ağırlıgı:(

6. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    ama bebekken belli oluyor obezite önlem almak anneye düşer neden önlem almamıs

7. yeşüLL

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    8 çocuklu duurumu olmayan bir aile bilemiyorum. ama yani bizim annelerimizin agzına tıkıştırması gibi birşey dğeil onu belirtmek istedim.

Sayfayı Paylaş