8 Nisan Dünya Roman Günü

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,134
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1


8 Nisan Dünya Romanlar Günü kutlaması öncesinde sona eren projenin alanda medya tanıtımı hava muhalefeti nedeniyle 14 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Fatih Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla ağırlıklı Roman müzisyenlerin yaşadığı ve İstanbul'un en eski mahallelerinden Lonca'nın çehresi değişti. Şubat ayında Fatih Belediyesi ile Terraco Türkiye boya sponsorluğunda başlatılan ve 8 Nisan tarihinde bitirilmesi planlanan Lonca Bölgesi Sağlıklaştırma Projesi sona erdi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ev sahipliğinde 8 Nisan Dünya Romanlar Günü kutlaması öncesinde sona eren projenin alanda medya tanıtımı hava muhalefeti nedeniyle 14 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Dünyada ve Avrupa da kutlanan 8 Nisan Dünya Romanlar günü, İstanbul da bu sene ikinci kez organize bir şekilde kutlanacak. Fatih Belediyesi'nin organizasyonu ile Balat Sahili'nde yapılacak kutlama programında birçok sanatçı ve müzisyen katılacak. 8 Nisan Dünya Romanlar Günü Festivali'ne, İstanbul'daki roman dernekleri ve Türkiye'deki tüm romanlar davet edildi. Organizasyonda, ünlü Dans, Perküsyon ve Klarnet grupları yer alacak. Sunuculuğunu Romanların modacısı Kobra Murat'ın üstleneceği Festival programında, Geleneksel Roman Kıyafetleri Defilesi de yer alacak.

8 Nisan Dünya Romanlar günü Türkiye'de ikinci defa yine Fatih Belediyesi'nin organizasyonu ile bu kadar kapsamlı bir şekilde kutlanacak. Sahne performanslarının yanı sıra etkinlikler geniş bir alana yayılacak. Festival alanında Romanlar kendi eğlencelerini karnaval havasında gerçekleştirecek. 
Top