9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,975
Beğeniler
54
#1
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma günü... Her yıl dünyada milyonlarca kişinin ölümünden sorumlu olan sigarayla ilgili Yeşilay Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Arvas'tan tavsiyeler geldi. Sigara nasıl bırakılır, Sigara içenleri nasıl tehlikeler bekliyor...
Yapılan araştırmalar sigaranın bir çok hastalığın nedeni olduğunu ortaya koyuyor.
9 Şubat'ta Dünya Sigarayı Bırakma Günü tiryakiler için büyük bir şans olarak değerlendiriliyor. Yeşilay genel sekreteri Mehmet Sırrı Arvas'ı verdiği bilgiler sigaranın insanlara ne kadar büyük zararlar verdiğini ortaya koyuyor.

Sigaranın en büyük zararı sağlığa oluyor. Sadece sigara içenler değil sigara dumanına maruz kalanlarda önemli sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir.
9 Şubat Sigarayı Bırakma Gününde sigaradan kurtulmak isteyenlerin neler yapması gerekiyor.

Türkiye geçtiğimiz yılın temmuz ayında dumansız hava sahasına girdi. Artık bütün kapalı alanlarda sigara içilemiyor. Ortaya çıkan rakamlara göre yasaktan sonra tüketilen sigara miktarında büyük düşüşler var. Mart ayından itibaren sigara paketleride değişecek.

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma günü tiryakiler için bir dönüm noktası olabilir. Her yıl sigara nedeniyle ortalama dünyada 5 milyon kişininin, Türkiye'de ortalama 114 bin kişinin öldüğü göz önünde bulundurularak tiryakilerin bir an önce sigaradan kurtulması gerekiyor.


alıntı
 

patik

Özel Üye
Özel üye
Katılım
24 Arl 2009
Mesajlar
2,894
Beğeniler
403
Şehir
Kayseri
#2
İNŞALLAH bir an önce bırakırlar. Ve sigara içenler; hiç güzel kokmuyorsunuz haberiniz olsun... Belki bu bırakmanız için bir sebep olabilir.
 
Top Bottom