1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

?

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve alemdar tarafından 25 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.544
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.939 ÇTL
    Nasıl bir başlık uyar bilemedim. O kadar tuhaf durumlara, olaylara şahit oluyor ve yaşıyoruz ki... Nasıl ifade edilir, nasıl anlatılır, nasıl paylaşılır bilemedim. Her şeye rağmen kalemi elime alıp yazmaya başladım. Kendimi böyle teselli etmeye çalıştım. Hani derler ya, bir kelime ipten de alır ipe de götürür... O hesap. Bazı kişiler, aileden de olabiliyor, dedikleri şeyin nereye gittiğini, karşıdaki kişinin nasıl anlayabileceğini, o söylenenlerin o kişiye söylenip söylenmeme gereğini düşünemiyor / lar... İnsanız hatalar yaptık, yapıyoruz da... Ama kişi ağzından çıkanı duymalı, ölçmeli tartmalı... Söz ağızdan çıkana kadar senin esirindir, söz ağızdan çıktıktan sonra siz onun esiri olursunuz... Bu durum böyledir... Hele de masum hiç hak etmeyen biri veya birilerine yanlış sözler söylemek, hepten mantık dışı. Güzel sözleri hak edene, söylemek lazım... Moral bozmak o kadar kolay ki...Tabi ki herkesten aynı anlayış ve inceliği bekleyemeyiz. Bazen öfke anında düşünmeden dile gelen çirkin sözcükler söylenebiliyor... Bu önlemek belki çok zor ama, herşeye rağmen sapla samanı karıştırmamak gerek... Kişi anlayış beklerken kendinin haklı olduğunu sanaraki anlamadan veya bilerek haksızlığın tamda ortasındadır aslında... Bizler yeri geldğinde özür dilemeyi de bilmeliyiz, teşekkür etmeyi de... Bizler bir birimizi sevmesekte saygı duymayı bilmeliyiz... Bizler kendi menfaatlerimiz uğruna karşımızdaki kişilere zarar vermemeyi öğrenmeliyiz. Bizler aynı şartlarda, aynı görüşlerde olmasak ta, aynı havayı soluyoruz. Ömür boyu da solumaya devam edeceğiz. Gelin bir karar alalım. Bugünden tezi yok daha saygılı, daha mantıklı, daha yapıcı, daha hoşgörülü, daha merhametli, daha paylaşımcı olalım, olmaya gayret edelim. Kendimiz konuşurken bizi dinleyenleri. Onlar konuşurken bizde dinlemeyi bilelim. İletişim eksikliğimiz o kadar çok ki. Her kes kendi doğruları ile iletişime geçer elbet. Ama maksat kişinin doğrularından ziyade o anki durumun doğruluğunu kanıtlayacak sözcükler bulmak gerek. Benim dediğim doğrudur, sen ne bilirsin gibi sözcükler hem hoş değil hem de konunun doğru bir şekilde sonuca varmasını engeller. Tabi ki herkes kendi doğruları ile yaşar, yaşamaya çalışır. Buna sözüm yok, saygı duyarım. Ama ben diyorum ki, biraz daha dikkat! Daha duyarlı bireyler olmamız dileğiyle... Sen ve şen kalın. EMİ.

2. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    güzel yazı ama bi yeremi gidiosun tam anlamadım

3. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.544
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.939 ÇTL

Hayır gitmiyorum. Sadece paylaşmak istedim, şuan ki düşüncelerimi...

4. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Abi insanlar/ımız gittikçe o kadar Ben diyorlarki, o kadar bencilce davranıyorlar ki.. Hep kendi mutlulukları hep kendi çıkarları ön planda.. Yanlışlarını doğru diye karşı tarafa baskınlıklarıyla dayatıyorlar.. Eğer karşı tarafta altta kalmak istemiyorsa orta yol hiçbirzaman bulunmuyor her iki tarafta birbiri için kötü oluyor.. Ama diğer taraf iyi niyetiyle yanlışlarını doğru diye dayatan kişinin doğrusunu kabullenirse yada kabullenip alttan alıyorsa ortada sorun kalmıyor.. Tabi karşı taraf diğer tarafın iyi niyetinden olduğunu düşünmeden suçluluk duygusu hissetmeden daha da şımarıyor kendini büyük sanıyor.. Oysa karşısındakinin yaptığı büyüklüğü farketmiyor.. Onu enayi gözüyle görüyor ama bu diğer taraf için enayilik değil iyiliktir yada insanlıktır, ben değil sen demesindendir.
    Ve insanlarımız hani mendili kullanırsın işin bitince atarsın ya çöpe, artık mendil gibi kullan at gözüyle bakıyorlar birbirlerine.
    Çıkarları kalmayınca umrumda değilsin edalarındalar.
    Bu durumla o kadar karşılaştım o kadar karşılaştım ki, şimdi düşünüyorumda kaybeden kim kazanan kim.. Bazen kaybettiğimi düşündüğüm oluyor ama o duygusallıktan sıyrılıp düşündüğünde benim değil onların insanlık adına çok şey kaybettiğini görüyorum.. Hemde çok şey..
    O yüzden kıran da, yanlışlarını dayatanda, bencillik yapanda, çıkar güden de, kendi kaybeder, kazandığını düşünsede..

5. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Alemdar bir haftadır yaşadığım olaya bu kadar yaklaşması yazının açıkçası beni şaşırttı. Kendi olayımdan bahsetmiyeceğim. İnsanları yargılamak bana düşmüyor çünkü. Sadece şunu söylemek istiyorum ne kadar ezmeye çalışırlarsa çalışsınlar,iyilik ne kadar horgörülürse görülsün yalan dünyanın ötesinde hakkın adaletin olduğu bir gerçek var orada ak ve kara ayrımı olacaktır.Çok teşekkür ediyorum bu güzel paylaşımın için kalemine yüreğine sağlık.

Sayfayı Paylaş