ABD: 4 Milyon Çalışanımızın Bilgileri Çalındı

kAşİf

Düşünmek lazım..
Özel üye
Katılım
15 Eyl 2014
Mesajlar
5,552
Beğeniler
6,547
#1
ABD yönetimi, nisanda yaşanan siber saldırı sonucu 4 milyon eski ve mevcut çalışanın kişisel bilgilerinin çalındığını açıkladı.

ABD yönetimi, Nisan ayındaki bir siber saldırı sonucu 4 milyon eski ve mevcut federal çalışanın kişisel bilgilerinin çalınmış olabileceğini açıkladı.
"BİZ BİLDİRİMİMİZİ YAPTIK"
ABD Personel Yönetim Ofisi (OPM), yaptığı açıklamada, siber saldırı ile açılan güvenlik gediğinden kurumun bilgi sistemi ve datalarına ulaşıldığını ve milyonlarca çalışanın kişisel bilgilerinin risk altında olduğunu duyurdu. OPM yaptığı yazılı açıklamada, "OPM olarak yaklaşık 4 milyon bireye, bilgilerinin ele geçirilmiş olabileceği bildiriminde bulunduk" ifadelerine yer verdi.
BU RAKAM ARTABİLİR
Kurum, listede yer alan kişilerden banka hesap hareketlerini yakından takip etmelerini istedi. Söz konusu saldırı konusunda incelemelerin sürdüğü ve bilgilerine ulaşılan kişi sayısının artabileceği uyarısında bulundu.
BAKANLIKLAR DA ETKİLENMİŞ OLABİLİR
İç Güvenlik Bakanlığı, sadece OPM ve İçişleri Bakanlığı'na ait datalara ulaşıldığını açıkladı. Ancak basında yer alan ve hükümet yetkililerine dayandırılan haberler çok sayıda bakanlığın siber saldırıdan etkilendiğine işaret ediyor.
"ÇİN MERKEZLİ SALDIRI"
Bu arada, ABD Senatosu İstihbarat Komitesi Üyesi Cumhuriyetçi Senatör Susan Collins, yaptığı açıklamada, siber saldırıları gerçekleştiren hackerların Çin merkezli olduğuna inandıklarını söyledi.
Elektrik şebekesi ve finansal sistem gibi hassas alanlara da siber saldırının gerçekleşebileceğini kaydeden Collins, ABD Kongresi'nin bu konuda adım atması gerektiğini vurguladı. Konu hakkında FBI'ın soruşturma başlattığı duyuruldu
 

Benzer konular

Top