1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

ABD gerçekten Ay'a ayak bastı mı?

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

 1. YoRuMSuZ

  YoRuMSuZ Biz işimize bakalım! .

  Katılım:
  7 Haziran 2006
  Mesajlar:
  25.310
  Beğenileri:
  8.705
  Ödül Puanları:
  11.330
  Cinsiyet:
  Erkek
  Banka:
  17.887 ÇTL
  Yeni uzay politikası çerçevesinde NASA'nın dönüştürüleceğini açıklayan ABD Başkanı Barack Obama, hedeflerinin 2030 yılında Mars'a kalıcı olarak astronot göndermek olduğunu söyledi.

  Başkan Obama'nın yeni uzay politikalarının tartışıldığı günlerde ettiği bu iddialı sözler, ABD'nin uzay keşiflerinde en büyük atılımı olan Ay'a ayak basılmasını tekrar akıllara getirdi. ABD'de bazı çevreler, Ay'a ayak basılması ardından Mars'a astronot gönderilmesinin de çok gerçekçi olmadığı görüşünde. Çünkü günümüzde tartışma konusu olmaya devam eden Ay'a gidiş, onlarca yıldan beri doğruluğu soruşturulan bir olay.

  Ay'a insanın ayak bastığı 41 yıldan bu yana, Ay keşfinin gerçek olmadığı ve eğer gerçekse neden bugüne kadar Ay'da koloni kurulmadığı gibi birçok soru soruldu. Ay'a ayak basan ilk astronotların uzaya gönderildiği Apollo 11 görevi, gerçek olmadığı ve hatta bir stüdyoda çekildiği gibi sayısız eleştiriye maruz kaldı.

  Başkan Obama'nın sözleri ise, Apollo 11 görevinin doğruluğunu halen sorgulayan insanların gözünde NASA'nın Mars keşfinde gerçekten başarılı olup olamayacağı sorusunu doğurdu.

  Independent, ABD tarihinin hakkında en çok soru sorulan olaylarından biri olan Apollo 11 hakkında en çok öne çıkan sorulara ayrıntılarıyla cevap veren bir foto analiz yayımladı ve NASA'nın 41 yıl önce gerçekten Ay'a insan göndermek konusunda başarılı olup olmadığını değerlendirdi.
   

Sayfayı Paylaş