1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Abdal Ve Selsebil..

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve ...SAKLI CeNNeT__ tarafından 2 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. ...SAKLI CeNNeT__

...SAKLI CeNNeT__ ♥ Pєяναηє Döηєя Aşk ♥

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    4.980
    Yer:
    ♥ Bєη Hєp Sєηdєyim ♥
    Banka:
    110 ÇTL

ABDAL VE SELSEBİL

-I-

Ya Rabb

Huzurundayım

Ya Rabb-il alemin

Abdal ve selsebil savrulmaktayım

Ellerim semadaysa sanadır, tüm dualarım

Lalim kaç zamandır, bir bilsen, nasıl yangınlardayım

Tek dayanağımsın, Kadir olan sensin, zerre kadar yoktur isyanım,

Ya Zülcelâl-i vel İkrâm, yücelik sensin, bir ateş-i közde kavrulmaktayım

Tevvâb’sın, bir anne şefkatinden alidir merhametin, Adil’sin, adlindir sığınağım

Varlığın ruhuma şifa, Habîr’sin, bilirsin haklıyı da haksızı da, Sabîr’sin, bu yüzdendir sabrım

Evvel ve Ahir, El-Mütekebbir, ne kadar titresem de ulviyetinden İlahî, hep sensin dayanağım

-II-

Ya Alîm

Ya Azîz, ya Azîm

Bir Hayy sesiyle ürpermekteyim

Aczimin giryesine bakma, baharı beklemekteyim

Sorgusuz sualsiz hikmetinle gün be gün her an erimekteyim

Can da sensin canan da, görüntüden ibaret varlığında bedenim

Vahîd’sin, mutlak olan sensin, kandıramam kendimi nâ-çâr nöbetlerdeyim

Yetiş Ey Mâlik-ül Mülk, Yetiş Ey Melik, sırlı bir aleme mest , ney gibi inlemekteyim

Sen Samed’sin ben muhtaç, sen Şekûr’sun ben şükran, lütfuna aç, el-an tevekküldeyim

İmdat bende yardım sende, bidat bende Mü’min sende, bir afat sonrasında tefekkürdeyim

Ya Kahhâr , Ya Müzil, Ya Cebbâr, Ya Celîl , Ya Berr, Ya Vâli, Ya Velî, Ya Hakem, Ya Alîm, Ya Azîm

‘la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin’

(Sensin benim İlahım, eksik olan benim, sen münezzehsin, -Ey Rabb-il Alemîn- ben nefsine zulmedenlerdenim)

hilal erboyacı

Sayfayı Paylaş