aceleye gerek yok ki!!!

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Katılım
24 Arl 2011
Mesajlar
7,659
Beğeniler
1,564
#1
Herkes bir arayış içinde, ama hiç kimse ne aradığını bilmiyor. Sanıyoruz ki çok paramız, sürekli yükselen bir kariyerimiz, bahçeli bir evimiz, spor bir arabamız olunca biz de çok mutlu olacağız. Hadi maddeciliği bir kenara bırakalım; niye herkes aşktan şikayetçi?
Çevremizde kaç kişinin aşk hayatı iyi gidiyor? Eminim parmakla sayılacak kadar azdır. Ve eminim hiç kimse yanlışın nerede olduğunu da bulamıyordur.

Ben ten uyuşması kadar ruh uyuşmasının önemine inanırım. Hatta insanların eş ruhlarının olduğuna bile inanırım. Ama ruhları olmayan bedenler birbirleriyle ne kadar uyuşabilir ki? Evet, önce göz görür fakat ancak ruh sever. Ayrıca ruhumuz olmadan eş ruhumuzu bulmak gibi bir şansımız olmadığına da eminim... İşte bu yüzden içimiz de sürekli bir eksiklik duygusuyla yaşıyoruz hepimiz, işte bu yüzden sürekli duvarlara çarpıp çarpıp kendimizi kanatıyoruz ve işte bu yüzden mutluluğu bir türlü yakalayamıyoruz...

Gerçekte hız çağında yaşıyoruz. Her şey o kadar hızlı geçiyor ki, ne işe, ne arkadaşlarımıza, ne ailemize, ne çocuğumuza, ne kendimize yeterince vaktimiz kalmıyor. Akrep ve yelkovanla yarış halindeyiz. Bu yüzden bütün ilişkiler yarım yamalak, bütün sevgiler bölük pörçük.

Sevmeye bile vaktimiz yok bizim.

Oysa teknolojinin nimetlerinden fazlasıyla yararlanıyoruz. Ne çamaşır yıkıyoruz ne de bulaşık, çayımızı kahvemizi makineler yapıyor.
İşlerimizi bir telefon, bir faksla hallediyoruz. Uçaklar bizi iki saat içinde dünyanın bir ucuna taşıyor. Hatta artık gitmeye bile gerek yok, internetle dünya elimizin altında. Ama yine de vaktimiz yok işte!
Bence doğanın kara bir laneti. Biz ondan uzaklaştıkça, o da bizden bütün zamanları çalıyor.

Milan Kundera "yavaşlık" adlı kitabında; "yavaşlık hep aldatır,hızlılık ise unutturur" diyor. Telefon hızlılık mesela, konuşulanları,söylenenleri unutturur. Mektupsa yavaşlık, hep vardır ve hep hatırlatır. Evet freni patlamış kamyon gibi yaşamanın hiç anlamı yok.
Ayağımızı gazdan yavaş yavaş çekelim ve biraz mola verip ruhumuzun da bize yetişmesini bekleyelim artık.

Aceleye ne gerek var?

Hayat yalnız biz izin verdiğimiz gibi geçer. İyi ya da kötü hızlı ya da yavaş...

Her şey bizim elimizde, sevgi de, aşk da, başarı da. Ama ancak kendi ruhumuzla buluştuğumuzda...
 

Sürgün Sevdam

Özel Üye
Özel üye
Katılım
1 Ksm 2011
Mesajlar
1,607
Beğeniler
42
Şehir
Almanya
#2
emegine saglik o kadar dogru sözler ama malesef simdiki zamanda bu gercegi degistirmek nerde ise imkansiz kadar uzak kaliyor yillar gectikcede daha kötüye yol aliniyor mektuplar hatirasi olan mektublar hic bir teknoloji onlari unutturamaz heyecanla zarfi acarken icinde yatan sevgi özlem hasret ne varsa telasla katlanmis sayfayi bir cirpida acmaya ugrasmanin tadini ne alabilir ki dört gözle beklenen cevaplar ulastimi acaba diye merakla beklenti yada yazdimi o kadar cok ki denilecek söz tekrar bizlere hatirlattigin icin cok tesekkürler yüregine emegine saglik.....
 

-araz-

EYVALLAH...
V.I.P
Katılım
24 Arl 2011
Mesajlar
7,659
Beğeniler
1,564
#3
maalesef böyle artık aslında şikayet ediyoruz ama uygulamaktan da vazgeçemiyoruz bi yarış içinde geçiyor ömrümüz ne kendımize,ne ailemize ne de sevdiklerimize vakit ayıramaz hale geldik.tabıı kı tum bunları bir şeye yüklemek çok yanlış olur o ya da bu diye nitelendiremeyiz elbette ama belki biraz vakit ayırmak belki yüzyüne bir iki sohbet ... evet bı mesaj atıp nasılsın demekten daha fazla zamanımızı alacagı kesin ama yüzyüze nasılsın demenın tadını vermeyecegi de kesin.söylüyorum ama uyguluyor musun dıyecek olursan ne yazık ki hayır uygulayamıyorum...o hazzı hissetmek bambaşka...genelleme mi yapıyorsun dersen evet genelleme yapıyorum öyle çok cep telefonunun bilgisayarın esiri olmuşuz ki artık nerdeyse sevdiklerimizin yüzlerini unutur hale geleceğiz.tüm bunları da iş hayatına yogunluga vs vs bağlıyoruz aslında yapılamayacak şeyler değil...biraz içimizi değiştirmek yarış atı modundan çıkmak lazım:):)
 

Sürgün Sevdam

Özel Üye
Özel üye
Katılım
1 Ksm 2011
Mesajlar
1,607
Beğeniler
42
Şehir
Almanya
#6
söylenecek herseyi söylemissin baska daha nasil yorum yapilabilirki bilmiyorum belki cok daha denilecek vardir ama malesef gercegimiz bu uygulaya kalksan bile karsindaki buna engel koyuyor dönüyorsun basa istesende istemesende adi caga ayak uydurmak oluveriyor oysa uymaya calisdigimiz cag bizi bizden kopariyor sanki...
 

Benzer konular

Top