Acı biber yiyelim, tatlı tatlı zayıflayalım

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,538
Beğeniler
8,006
Şehir
izmir :)
#1
Acı biber yemek zayıflatıyor derlerdi. Hep derdik acı acı yemenin sonu da acı biter. Oysa zaman zaman gündeme gelen bu acı biber konusu bir hayli ilgin. Bu tür ufak tefek detaylar neticesinde insan alıyor ki; hayatımıza kattığımız böyle püf noktaları sayesinde gerçekten de kilo kontrolü sağlayabiliriz. Kilo vermek için de mutlaka böyle detaylara dikkat etmeliyiz.
Kilo vermek için çaba harcayan biriyseniz eğer, yemeklerinizde sık sık acı biber kullanın. Acı biber ısıtıcıdır. Vücudu ısıtır. Sıcak bir
vücut da iyi çalışan metabolizma anlamına gelmektedir. Yani acı biber yemek metabolizmayı hareketlendirir. Bu ortamda da yağların yakılması kolaylaşır. Daha hızlı ve kolay yağ yakabilirsiniz.
Acı biber tükettiğinizde bolca su için. Hatta gün içinde sık sık su için. Çünkü su içmek de metabolizma çalıştırıcı bir etkiye sahiptir. Böylece metabolizmanız her zaman harekette olacak, dolayısı ile yağ yakım hızınız da hiç düşmeyecektir.
Zayıflamak isteyenler, kilo kontrolü sağlamak için yediğine içtiğine dikkat edenler asla hazır, işlenmiş gıda tüketmemeli. Ayrıca karbonhidrat tüketimi de her zaman sınırlı olmalıdır. Protein açısından zengin beslenmek zayıflamak için inanılmaz faydalıdır.
 
Top