Acil yardım - Sinop'taki İnce Burun Feneri

Absent

Özel üye
Arkadaşlar yardım lazım.
Sinoptaki İnce Burun fenerini kim inşa etmiştir?
Bilenler veya bulabilenler varsa yardıma ihtiyacım var.
Şimdiden teşekkürler :)

S

Sinoplu Kız

Ziyaretçi
İnceburun Feneri'nin kim tarafından yapıldığı belli değildir. Bilinen ise 1863 yılında Fransızlar tarafından yapılmıştır.

Yapılış amacı ticari mi yoksa sipariş ile mi oldu bilmiyorum ancak bu gün teknolojik olarak çoğu şey otomatikleştirilmiştir. Gece kendiliğinden yanan ve sönen feneri vardır.

Absent

Özel üye
İnceburun Feneri'nin kim tarafından yapıldığı belli değildir. Bilinen ise 1863 yılında Fransızlar tarafından yapılmıştır.

Yapılış amacı ticari mi yoksa sipariş ile mi oldu bilmiyorum ancak bu gün teknolojik olarak çoğu şey otomatikleştirilmiştir. Gece kendiliğinden yanan ve sönen feneri vardır.
Çok teşekkür ederim :)

Absent

Özel üye

Bişey daha sorabilir miyim.
İnşallah görürsünüz.
Sinop Kalesinin kapıları varya
Tersane kapı, lonca kapısı vs.
Onlar isimlerini nerden almıştır?
Evliya çelebi seyahatnamesinde bu kapılardan bahsetmiş fakat isimlerin nereden geldiğine yönelik bir bilgi yok.
Eğer bilginiz varsa veya öğrenebilirseniz çok sevinirim :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Takım
GALATASARAY
Hatırlıyorum o dönemde baya bi araştırma yapmıştım ama bulamamıştım. Peki kim yapmış İnce Burun fenerini sen öğrenebildin mi? :D

Absent

Özel üye
Hatırlıyorum o dönemde baya bi araştırma yapmıştım ama bulamamıştım. Peki kim yapmış İnce Burun fenerini sen öğrenebildin mi? :D
Belli değilmiş. Fransızlar tarafından yapılmış.
Bende bulamamıstım halada cevabı yok :D
Zaten hocada bişey demedi. Cevabı bilse kesin bidaha arastır derdi :D