Adaletin 'tıp' dediği yer...

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#1
Dr. Muzaffer Kuşhan'ın kliniğinde kalp krizi geçiren Dila'nın ölümünün üzerinden tam 10 ay geçti. Ama Adli Tıp tek bir satır rapor dahi vermedi! Hal böyle olunca da ailenin hak arama davası, başka baharlara ertelendi
Hüseyin Üzmez'in taciz davası, Münevver Karabulut'un otopsisi gibi birçok konuda "zayıf" not alan Adli Tıp Kurumu, bir zayıflama hikayesinde de sınıfta kaldı! Türkiye'nin ünlü doktorlarından Muzaffer Kuşhan'ın kliniğinde tedavi görürken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Dila Kurt (19), Adli Tıp'ın kağnı hızıyla ilerleyen prosedürüne takıldı! Ünlü işadamı Ali Dürüst'ün yeğeni olan talihsiz Dila, 45 günde 15 kilo birden vermiş, ani ölümü de bu hızlı kilo kaybına bağlanmıştı. Kurt ailesi de Dr. Kuşhan'a 1.5 milyon, Sağlık Bakanlığı'na 400 bin TL'lik manevi tazminat davası açmış, bu acı olayın ardından Kuşhan'ın zayıflama merkezinin bir sağlık kuruluşu değil, sadece otel olduğu anlaşılmıştı.

KRİZİ TETİKLEYEN NE OLDU?
Fakat benzerine sıkça rastladığımız gibi Adli Tıp'tan "Dila" için tek bir rapor bile çıkmadı! 7 Eylül 2008'de hayatını kaybeden Dila'nın davası, 10 aydır "Adli Tıp raporu" yazılmadığı için bir türlü başlayamadı. Dr. Kuşhan'ın, "Dila, katil gen yüzünden öldü. Üstelik zayıflama ilacı kullanıyordu" iddialarına karşın Adli Tıp'tan tek istenen, kalp krizini tetikleyen nedenlerin bulunmasıydı! "Bugün, yarın" diye diye umutla resmi raporu bekleyen ailenin sabrı ise artık sınıra dayandı! Adli Tıp ise "skandal" hanesine bir çentik daha attırdı.

Takvim
 
Top