Adapazarı kız yurdunda yangın

Schweppes

Forum Tutkunu
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
2,028
Beğeniler
13
Yaş
28
Şehir
Uğrunda gemilerin karadan yürütüldüğü yerden:)
#1
Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde bulunan Başbakanlık Sosyal Hizmetler Kurumu'na ait Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'nda çıkan yangında 2 kişi hayatını kaybetti
Edinilen bilgiye göre Hızırtepe Mahallesi'nde bulunan Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'nun 3. katında saat 22.45 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüyerek yurdu sardı. Yurtta bulunan 33 çocuk, görevliler tarafından tahliye edildi. Ancak binanın çatı katında 15 yaşındaki Mine Gün adlı kızın yanmış cesedi bulundu. Dumandan zehirlenen 6 öğrenci ise ambulanslarla kaldırıldıkları Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altın alındı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına alarak soğutma çalışmalarına başladı. Sakarya Valisi Hüseyin Atak ve SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış da, yurda gelerek yetkililerden yangın ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı. Gazetecilerin soruları züerine Genel Müdürü İsmail Barış, yangınla ilgili daha sonra açıklama yapacaklarını söyledi. Yangının sigaradan çıktığı tahmin ediliyor.

BİR CESET DAHA BULUNDU

SHÇEK'e bağlı Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'nda çıkan yangının ardından binada yapılan aramalarda 1 ceset daha bulundu.

Sakarya'nın Adapazarı ilçesi, Hızırtepe Mahallesi'nde bulunan Başbakanlık Sosyal Hizmetler Kurumu'na bağlı Murat Soğancıoğlu Kız Yurdu'nun 3. katında saat 22.45 sıralarında başlayan yangın, kısa sürede büyüyerek yurdu sardı. Yurtta bulunan 33 çocuk, görevliler tarafından tahliye edildi. Dumandan zehirlenen 5 çocuk ise ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Duruma müdahale eden itfaiye ekipleri, alevlerin söndürülmesinin ardından yaptığı aramada binanın çatı katında kalan ve İstanbul'dan misafir olarak geldiği belirlenen 15 yaşındaki Mine Gül isimli çocuğun yanmış cesedi ile karşılaştı.

Söz konusu durum SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış tarafından da doğrulanırken, soğutma çalışmalarının ardından olayla ilgili bilgi ve delil toplamak üzere çalışmalarını sürdüren itfaiye ekipleri, binanın yatakhane kısmında 1 ceset daha buldu. Cesedin kime ait olduğu ve cinsiyeti konusunda bir açıklamada bulunulmazken, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.
 
Top