1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Adet sancısı:(

Konusu 'Doktorunuz Sizlerle !' forumundadır ve adıgeadıge tarafından 31 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. adıgeadıge

adıgeadıge Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Merhaba,yıllardır adet sancısı çekiyorum.bu konu ile ilgili defalarca hekime gittim ama her şey temiz çıktı.sadece çözüm bulamadığımız müthiş bir sancı 2 gün boyu perişan oluyorum.tahliller,araştırmalar,incelemeler...hepsi temiz.o 2 gün ömre bedel gibi.inanın yıllardır çekiyorum.şu an 39 yaşındayım.
    Umarım bana da yardımcı olabilir siniz.

Teşekkürler..

2. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Doktor değilim ama hastalığa bağlı olduğunu sanmıyorum.. Çünkü bu soruna sahip birsürü bayan var :)
    Birde bi bayanın ayağını sürekli sıcak tutması lazım. Adet öncesi üşütürsen bi şekilde sancı yapıyor bildiğim kadarıyla.

3. Dr_M

Dr_M Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    0 ÇTL
    Kan tetkikleriniz (hormonlar dahil) normalse, ultrason sonuçları da normalse, adetler düzenli ise adetin ağrılı olduğu dönemden 1 gün önce size uygun tek veya ikili ağrı kesici ilaç kullanarak ağrılarınızı giderebilir veya azaltabilirsiniz.En sık karşılaştıgımız ağrı nedenleri enfeksiyonlar ve yumurtalık kistleri,miyomlardır. Öncelikle eşlik eden hastalık olmadığı kanıtlanmalı, sonra ağrı kesici tedavi uygulanmalı,başarısız olursa uygun bir doğum kontrol ilacıyla adetler ve ağrılar kontrol altına alınmalı. Bu arada hijyen, üşütme, ağır kaldırmama gibi kişisel önlemleride almalısınız.Düzeleceğinizi düşünüyorum. Umarım yardımcı olmuşumdur, geçmiş olsun.

4. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.760
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    340 ÇTL
    Vücuttaki kalsiyum ve magnezyum oranınında dengeli olması gerekiyor..bildiğim kadarıyla:)

5. adıgeadıge

adıgeadıge Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    teşekkür ederim açıklamalarınız için.

6. cemree
    Eğlenceli

cemree =)=) Süper Moderatör

Beğenileri:
    3.730
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    1.170 ÇTL
    adet döneminden şöle bı on gun once falan kendinizi kontrol altına almanızda işe yarıcaktır bence bu en çokta belinizi karnınızı ayaklarınızı sıcak tutmak olmalı çünkü buralar eger çok soğuğa maruz kalmıssa neden bilmıyorum ama adet döneminde agrı yapıyo ve sakın adet donemındekı karın ağrınıza sıcak su falan koymayın bu çok tehlıkelıymış yumurtalıkları bırbırıne yapıştırıyormus ve kısırlığa yol acıyormus bır doktor sölemişti... tekrar gecmiş olsun umarım gecer nasıl bır agrı oldugunu bılıyorum çunku :S

Sayfayı Paylaş