Adet ve Cinsel İlişki

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#1
Ayhali sırasında yapılan temaslarla ilgili olarak birçok müthiş hikaye anlatıla gelmiştir.Adet sırasında rahim ağzının açık bulunduğu ve dışarıya artık maddelerin atılmasına aracı olduğu doğrudur; dolayısıyla bu sırada temas olursa kolayca mikrop kapabilir. Bu nedenle ayhalinin ilk iki gününde ya da kanamanın en şiddetli olduğu sırada hiç olmazsa erkek prezervatif kullanmalıdır. Kanama iyice azalınca rahim ağzı hemen hemen kapalı duruma dönecek ve prezervatifsiz temasın bir sakıncası kalmayacaktır. Bu konuda bundan başka bir tehlike söz konusu değildir ve bunun dışındaki her türlü dehşet verici hikayeler asılsızdır.

Bu sırada vajinayı yıkamak içeride gebelikten koruyucu bir diyafram varsa onu da etkisiz duruma getireceğindendoğru değildir.Unutmayın ki adet kanaması bir sağlık belirtisidir. Cinsel ilişki sırasında kadının aklını bu duruma takması hiç gerekli değildir.Burada ruhsal bir sorun varsa olsa olsa erkeklerden kaynaklanan masallara inanmaktan doğmaktadır.



Adet sırasında cinsel istek

Kadınların çoğunda özellikle ayhalinin son günlerinde cinsel istekte artma olur. Bunda kanamanın yaptığı uyarının rolü vardır. Üstelik ayhalinin ağrılı krampları da bu sırada kaybolmuştur.Bazı kadınlardaysa sinir sisteminde artmış bulunan duyarlılık sonucu olarak ayhalinin hemen öncesinde istek artar.Daha önce belirtildiği gibi bu sıralarda temasta bulunmanın bir zararı yoktur. Tersine var olan gerginliğin azalmasına yardımcı bile olabilir..
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#2
Sağlık sorunu yaratır mı yaratmaz mı bilmem ama Günah ve yasak olduğunu biliyorum
Bu dönemde eşlerin anlayış göstermesi gerek..

----------------------------------------------------

Hatta bununla ilgili gerekli ayette şöyle..

“Ey Muhammed! Sana kadınların ay başı halinden de soruyorlar. De ki: O bir eziyettir Onun için ay başı halinde oldukları zaman kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. İyice temizlendikleri zaman ise Allah’ın emrettiği yerden onlara varın, yaklaşın. Şüphesiz ki Allah çok tövbe edenleri de sever, çok temizlenenleri de sever.” (Bakara Suresi, 222)

Kur'an'da cinsî münasebetin ana gayelerinden birinin neslin devamı olduğuda açıkca ifade edilmiştir.


Üstte altını çizdiğim Allah’ın emrettiği yerden yazan yerdeki anlamda şunu ifade etmektedir..
Kadının cinsel organından (vagina) olmak şartıyla ilişkinin şekil açısından serbest bırakıldığı bildirilmiştir.
 
Top