1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Adı Koyulamayan İlişki

Konusu 'CerezSÖZLÜK' forumundadır ve e-PaCk tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    Uzun süredir üzerine deneme mahiyetinde bir yazı yazma hissini hissettiğim bir konudur. Yine öyle yapacaktım velhasıl düşündüm de edebiyat, romantizm, duygusallık kim ben kim? O yüzden döndüm ben forumdaki favori bölümüme CerezSözlüğüme!
    Efendim söylediim gibi uzun süredir hakkında düşünüp taşınmışlığım azıcık da gugıl amca sayesinde kişisel gelişim olarak da takip etmişliğim var[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] Herkesin zamanın birinde yaşamışlığı vardır herhalde bu olguyu yaşamadıysanız da hiç kendinizi şanslı hissetmeyin. Her canlı bir gün bu ilişkiyi tadacaktır diyorum başka da bişey demiyorum.
    Bu tip ilişkinin bir tanımı yoktur bir başı da yoktur nasıl başlamıştır kestiremezsiniz zaman zaman bitmeyeceği korkusu dolar içinize ama eğer hayatın sillesini öyle ya da böyle bi şekilde yediyseniz öncesinde bilirsiniz ki neler gelir neler geçer yani bu da geçer bu da geçer..
    Nedeni yoktur bu "ilişki" tanımına bile girip girmediği belirsiz olgunun. Neden olmuştur yıllar sonra bile aklınız almayacaktır..
    Diğer bir etkisi platonik aşktan bile daha beterdir. Platoniksindir umudun vardır, çaban vardır, iyi-kötü, sinsi-masum planların vardır, seni sevme ihtimalini sevmişliğin vardır, onu tanıma çaban vardır.. Diğer insanların birbirlerini tanımakla geçirdiği zamanı siz birbirinizi tanımamakla geçirmişsinizdir. Ona dair bişey bilmiyosundur sormamışsın bile hatta, adı yok ya ilişkinin neye dayanarak neyini soracaksın. İşte tam zamanıdır "sen benim hiçbirşeyimsin yazdıklarımdan çok daha az" demenin.. Ne dost olabilmişsinizdir ne sevgili.. Hatta bunun bile farkına varmanız epey bi zamanınızı alacaktır. Günün birinde bi arkadaşına rasladığında sana bi çekil kenara dediği vakit anlayacaksındır senin onun için kim olduğunu ama yine de dedim ya anlaman zaman alacaktır o kadar kolay değildir anlamak.. Ardından dönüş repliği daha bir nağmeli gelecektir kulaklarınıza.. Senin hiç bilmediğin bir derdi varmıştır aslında dert sen de değilsindir onu bilirsin bir tek. O da teselli armağınındır bozdurup bozdurup harcayabilirsin. Son hamleyi bekliyorsunuzdur artık içten içe kendiniz bile bilmiyorsunuzdur ama bekliyorsunuzdur. Son darbeyi de yemeden gidemezsiniz bir yerlere böylesi bir eziklik psikolojisine de alışma yetisi kazanırsınız bonus olarak. Kapıyı açar sessizce; size düşen gitmek ya da kalmak olur; acıtır. Ne gitmeye hazırsınızdır ne de kalacak gücünüz vardır; acıtır.
    Sona gelmişsinizdir artık; acıtır, başladığı günü bile bilmezsiniz; acıtır, gitmeniz gerektiğini bilirsiniz; acıtır. Tüm bu acıların bir miladı yoksa da bir sonu olacaktır elbet diye beklemeye koyulursunuz. Bilirsiniz bu böyle gitmeyecektir ama ne zaman sona erecektir bilmezsiniz bu da acıtır. Bir gün gözlerinizi açtığınızda herşey bir rüya gelir. Çünkü bir rüyadan uyanmışsınızdır, "gerçek" hayatınızda daha büyük acılarınız vardır aslında hatırlarsınız. Bir rüyalık da olsa unutturduğu için önce adı konmamış ilişkinize teşekkür edersiniz, sonra da adı konmamış ilişkinizin sizi parçalamasına izin vermeyen gerçek hayatınızın acılarının kazandırdığı bağışıklık duygusuna. Ve işte o zaman keşke derseniz.. keşke şu anda dudağımın kenarındaki alaycı gülümsemeyi görebilseydin sen de..

2. aslıhan35

aslıhan35 Katılımcı

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    2 ÇTL
    "Ne dost olabilmişsinizdir ne sevgili.. Hatta bunun bile farkına varmanız epey bi zamanınızı alacaktır..."mükemmel özetlemişsin,betmlemelrnde birebir aynı..ağzına saglık:)

3. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.353
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.770 ÇTL
    Adı konulmamış ilişki. Derinden etkileyen hatta adı konulmuşlardan bile daha çok etkilendiğiniz bir durum olabilir. Adı yoktur ama hep yakınlarımda olsun istersiniz, yokluğu da acıtır varlığı da. Dalgalı deniz gibidir, takanızın heran devrilme ihtimaline karşı kürek çekip durursunuz.

Harika özetlemişsin olayı e-pack. Her cümlesi sözlük tadında bir araya getirince okunası bir yazı ortaya çıkmış.

Bu yazıyı diğer sitemde referans göstererek paylaşmak istiyorum. Mümkün müdür?

4. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    Bazende biter ama bittiğinin bile adını koyamazsınız ilişkinize...
    Güzel yazı

5. Mavi Gül
    Avare

Mavi Gül ѕση_¢ıqℓıк Özel üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    3.730
    Yer:
    Misafir Sevmez
    Banka:
    677 ÇTL
    Güzel yazı kimin olmamıştırki keyifle okudum her ne kadar uzun olsada üşenmedim okudum :P

6. e-PaCk

e-PaCk Forum Gururu

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    1.880
    Banka:
    331 ÇTL
    Mümkündür :) İmzamı da koy ama:P

7. Safir
    No Mood

Safir Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    3.730
    Banka:
    151 ÇTL
    Zordur. Konuşursun acıtır, susarsın acıtır. Aslında adı vardır tarafların aklında lâkin dile getirilmez, getirilemez. Olası bir ad uyuşmazlığında süregidenin ölme olasılığı vardır. Taraflar göze alamaz bu olasılığı.

Uzun lafın kısası, bir insana en yakın fakat en uzak noktada olmaktır..

8. yeşüLL

yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    en yakın ama en uzak... çok güzel özetlemişsin;)

9. KaRaMBoL

KaRaMBoL Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    7 ÇTL
    Adı koyulan aslında da söylemeye dilinin varmayacağı bir durumdur ki bilemezsin gelecek tepkiyi, gitmek zorunda kalma ihtimaline karşı adı koyulmadan devam etmenin acısına katlanılası, acıttığı kadar da çekici ve çekiciliği kadar acıtan, tadılası ama tadından yanına yaklaşılmayası, bi tadanı pişman bırakan bir de tatmayanı, başı olup sonu olmayan ve geneli mutsuz biten ama yine de yaşanılası bir duygudur.

10. Hatrım Kalır

Hatrım Kalır Aktif

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    630
    Banka:
    1 ÇTL
    büyüyünce kendi adını kendi koysun.

Sayfayı Paylaş