1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Adli Yardım İstemi Dilekçesi

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve Suskun tarafından 6 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE
    ERZİNCAN
    ADLİ YARDIM İSTEMİNDE
    BULUNAN : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No
    Adres
    TALEP KONUSU : Adli yardım istemi
    AÇIKLAMALAR :
    1- Eşim, Erzincan Yalnız Bağ mevkiinde …/…/… tarihinde akşam saatlerinde çobanlık yaptığı hayvanları karşıdan karşıya geçirirken Trabzon’dan gelip Erzincan istikametine giden … plakalı kamyonetin çarpması neticesinde vefat etti. Kaza yapan kamyonetin şoförünün kusurlu olduğu tespit edildi. Bugüne kadar bize sahip çıkan olmadı. Eşimin ölümüne sebebiyet veren şoför ve kamyon sahibi firmaya karşı maddi ve manevi tazminat davası açacağım.
    2- Ben ev hanımıyım. Çocuklarım küçük ve bakıma muhtaç durumdadır. Bize halen annem babam ve hayırsever komşularımız bakmaktadır. Fakir olduğum ve hiçbir gelirim bulunmadığı için açılacak davanın giderlerini karşılayacak maddi gücüm bulunmamaktadır. Açılacak davanın masraflarını karşılayacak maddi gücüm olmadığından mahkemenizden adli yardım istemek zarureti hâsıl olmuştur.
    DELİLLER : Fakirlik ilmühaberi, nüfus kayıt tablosu ve her tür delil.
    HUKUKİ NEDENLER : HUMK. md. 465-472 ve İlgili mevzuat.
    SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerle, talebimde haklı ve fakir olmam nedeni ile adli yardımdan yararlanabilmem için karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. …/…/…

Adli yardım talebinde bulunan
    Adı ve Soyadı
    İmza
    EKİ:
    Fakirlik ilmühaberi
    Nüfus aile kayıt tablosu

Sayfayı Paylaş