Adonis Kası Nasıl Yapılır?

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,253
Takım
GALATASARAY
#1
Adonis Kası Nasıl Yapılır?

Adonis kası, pek çok erkeğin sahip olmak istediği ancak elde etmesinin uzun zaman ve emek harcayarak mümkün olduğu bir kas görünümüdür.

Son zamanlarda daha da yaygın hale gelen adonis kası, özellikle Fight Club filminde Brad Pitt’de şahit olduğumuz, kusursuz adonis kaslarını gördükten sonra artık kadınlar için de erkeklerde olmazsa olmaz özellikler arasında ilk sıraya yükseldi.

Bir nevi karın kası olan adonis kasları, göbeğin hemen altındayer alıyor.

Adonis kaslarına sahip olmak için yağ oranının düşük olması ve düzenli beslenme programıyla birlikte egzersizle desteklenmesi gerekiyor.

Özellikle karın bölgesinde yağlanmaların fazla olması, erkeklerde adonis kasına sahip olunsa da görünmemesine neden olur. Bu sebeple öncelikle vücut yağ oranı düşürülmelidir. Yağlı bir vücutta adonis kası çıkmayacağı için, yağ oranı %10 civarlarına düşürülmelidir.

Adonis kaslarının çıkması uzun bir süreç sonucunda oluşur. Bu sebeple, düzenli egzersiz programı ihmal edilmemeli, yağlı yiyeceklerden muhakkak kaçınılmalı ve bol su tüketilmelidir.

Yağ oranını düşürdükten sonra haftada en az 3 gün karın kaslarını çalıştıracak egzersiz programı uygulanmalıdır.

Genetik olarak yağ oranı düşük ve ince bir görünüme sahip olan erkekler sahip oldukları adonis kaslarını sporla destekleyerek daha belirgin bir hale getirebilirler.

Hem vücuttaki yağların erimesi hem de adonis kaslarının belirginleşmesi açısından bisiklet binmek oldukça fayda sağlayacaktır.

Yere sırt üstü yatıp, bacak ve karın kaslarını çalıştırarak iki ayağı indirip, kaldırmak adonis kaslarını ortaya çıkartacaktır.

Mekik çekmek adonis kasları için fayda sağlarken, mekik sırasında bacaklarını 5 saniye kadar yukarıda bekletip devam etmek daha etkili olacaktır.

Dumbbell eşliğinde yapılacak egzersizler de adonis kaslarını geliştirecektir. Ancak adonis kaslarını geliştirmek için yapılan bu tip egzersizlerde önemli olan, karın kası bölgesini yoğun olarak çalıştırmak olduğu için çok fazla ağırlıkla çalışmamak gerekir. Aksi halde bel kalınlaşmaları meydana gelebilir.
 

Ninova

Ya heRru Ya MeRru !
Katılım
18 Tem 2014
Mesajlar
1,606
Beğeniler
664
Yaş
24
Şehir
Gazıantep
#3
Olan erkek candir ama
bizimkiler balkonsuz ev olmaz diyerek turk kasi yaparlar o balkon olur teras 8.5 aylik hamile gbi gezerler etrafta.
kimiside tıfıl ufursen ucar.
Aradaki adonissiz meteora yakin adamlardan bulmak dilegiyle bulursam nikahi basarim :w
 

arz-ı hal

şşşşştttttttt
Özel üye
Katılım
29 Ksm 2011
Mesajlar
11,740
Beğeniler
559
Şehir
Beşitaş'ın tam ortası
#4
bizim ülkemizde kası yapıp,sonra bırakıyorlar sonrasında göbek değil,bildiğin davul oluyor :D bizim erkeklerimiz doğuştan adonis kaslı :P

not:tembeliz tembel !! kadınlı,erkekli tembel insanlarız,yiyip,içip yatma derdindeyiz...hareketsizlikten obez oldu güzel ülkemin,şişko insanları :honk:
 

Benzer konular

Top