Afrodizyak nedir ?

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,718
Beğeniler
8,973
Takım
GALATASARAY
#1
Afrodizyaklar cinsel istek ve gücü kamçıladığı öne sürülen maddelerdir. Eski hekimlik kavramında çin gibi bazı yemeklerin bitkilerin önemli bir afrodizyak etkisi olduğu kabul edilirdi.

Afrodizyak nedir ?: Seks arzusunu, isteğini ve zevkini arttırabilecek olan her türlü madde ya da harekete afrodizyak denir. Bütün eski kültürlerin kendilerine özgü afrodizyakları olmasına rağmen bütün bunların kökeninde erotik şehveti ve zevki arttırma amacı vardır.

Şehveti ve zevki arttırabilecek olan yemeklerin ve bitkilerin haricinde her iki cinsin de farklı algılayabilecekleri eşyalar, hareketler vardır. Yani aslında sadece bitkiler ve yemekler afrodizyak etkisi göstermezler. Bunlarla beraber görsel zevler jartiyer, pornografi gibi cinsel birleşme pozisyonları, fanteziler gibi durumlarda afrodizyaklar arasındadır.

Genel anlamda, eğer bir şey sizin cinsel arzunuzu olumlu yönde etkiliyorsa, bu afrodizyaktır. İnsanların çok eski zamanlardan beri düşlediklerinden biri de olağanüstü cinsel güce sahip olmaktır. Tabiki biz burada kendi kitabımıza bağlı kalarak bu konuyu sadece bitkiler anlamında inceleyeceğiz. Şunu da unutmadan söyleyelim, bugün tıp alanında yapılan deneyler, ilaçların insanlar üzerinde farklı farklı etkileri olduğunu gösteriyor. Bundan dolayıdır ki önerilerimizde insanlar üzerinde farklı etkiler gösterebilir.

Beslenmenize dikkat etmelisiniz. Cinzel ilişkiden evvel patlarcasına yiyip, içmek kadar kötü bir şey olamaz. Böyle zamanlarda salçalı yemekler, etler, pastalar ve hazım güçlüğü veren her şeyden kaçınmak gerekir. Cinsel gücü arttırmak amacıyla gereğinden fazla enerji verici besinlerin alınması sonucunda vücut bunları yağ biçiminde depolar ve bunun sonucu olarak da damar sertliği ortaya çıkar. Şişmanlık olarak adlandırılan durum cinselliğin zayıflamasına neden olur.

Normal ve dengeli bir beslenme zaten tek başına bir afrodizyaktır. Hormon ve vitamin ilaçlarının pek faydası yoktur eksikliği haricinde zira insan vücudu kullanabileceğinden fazla vitamin, hormon gibi maddeleri gerektiği kadar depolar, depola-yamadığım da dışarıya atar.

Afrodizyaklar konusunda dilediğiniz etkiyi almak istiyorsanız temkinli ve sabırlı davranmak gerekir. Sabırsızlık edip telaşa kapılmak, açgözlü davranmamak gerekir, aksi halde sonuca asla ulaşamazsınız. Aşağıda vereceğimiz önerileri gereksiz bir açlıkla kullanmak fayda yerine zarar sağlayıp düş kınkhğına uğratabilir. Bu uygulamalar süreklilik taşımamalıdır, zira, aşırılık durumunda organizma bıkabilir.

Öneriler: Belli ölçülerde alkol kişiden kişiye farklılıklar gösterir alındığı zaman tahrik edici ve daha da önemlisi insanların rahatlamasını sağlar ve cinsel isteği kamçılar. Ancak büyük miktarlarda alınması tam tersi etki yapar. Havanda iyice dövülmüş bir çorba kaşığı çam tohumu ile bir çorba kaşığı süzme bal iyice karıştırılıp yenir. Bir çay fincanı kaynar suyun içine havanda dövülerek ufalanmış bir çay kaşığı çemen tohumu katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün yarımşar çay fincanı içilir.

Alıntı​
 

Benzer konular

Top