Ağustos Ayı Burç Yorumları(1 Ağustos 2009 - 1 Eylül 2009)

wien06

V.I.P
V.I.P
Katılım
30 Ags 2007
Mesajlar
6,184
Beğeniler
155
Yaş
49
Şehir
Viyana
#1
Koç (20 Mart – 20 Nisan)

Ailenizle ilişkileriniz yoğun bir sürece giriyor. Zamanınızın çoğunu ailenizle geçirmeniz olası. İş hayatınızdaki enerjinizi ve canlılığınızı aile ilişkilerine de yansıtabilirseniz dengeyi bulacaksınız. İş hayatınız emlakçılık, iç dekorasyon veya mimarlık gibi alanlara kayabilir. Sağlığınız için kendinize daha çok zaman ayırın.


Boğa (21 Nisan – 21 Mayıs)

Eli açık tutumunuzun çevreniz tarafından sömürülmesi nedeniyle maddi açıdan sıkıntıya düşebilirsiniz. Zor durumlarda da kalmamak için kesenizin ağzını açarken daha temkinli olun. Böylece etrafınızdaki insanların bonkör olmayan davranışlarını karşılıksız bırakmamış olacaksınız. Etrafa saçtığınız parayla tatile çıkmanız sizin için daha iyi olacaktır.


İkizler (22 Mayıs – 21 Haziran)

Sizi zor durumda bırakacak gelişmeler olabilir. Soğukkanlılığınızı koruyun ve olası yüzleşmelere karşı hazırlıklı olun. Çevrenizdeki kişilerle yanlış anlamalar yaşayabilirsiniz. Bu durumu önlemek için fikirlerinizi ifade ederken kendinizi açık bir biçimde anlatın. Mizah gücünüz bu günlerdeki en büyük destekçiniz olacak. Hayata gülümseyerek bakmayı ihmal etmeyin.


Yengeç (22 Haziran – 22 Temmuz)

Dedikodu yapılan ortamlarda bulunmak canınızı sıkabilir. Ortamda gelişen konuşmaların sizi yargılayan boyutlara varmasını istemiyorsanız bu tür gruplaşmalardan uzak durun. Özel yaşamınızdaki gizemli tutumunuzda yanlış anlaşılmaya açık. Amaçlarınıza ulaşmak için başkalarına acımasız davranmaktan kaçının. Fiziksel enerjinizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz.


Aslan (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Sosyal aktivitelere ağırlık vermeniz yaşamınızın diğer alanlarını ihmal etmenize neden olabilir. Aşkla ilgili konularda sıkıntılar var. Bu sıkıntıları aşmak için içgüdülerinizi dinleyin ve her şeyin zamanla düzene gireceğini unutmayın. Planladığınız olaylardaki aksilikleri zamanında müdahale ederek önleyebilirsiniz. Güneşin altında uzun saatler geçirmek sağlığınıza zarar verebilir.


Başak (24 Ağustos – 23 Eylül)

Düş aleminde yaşamayı bırakıp gerçekleri kabul edin. Geleceğiniz için yepyeni başlangıçlara ihtiyacınız var. Yolculuklar için uygun bir ay. Dayanıklı olduğunuz için her zorlukla başarı ile mücadele ediyorsunuz. Mücadeleci tavrınızı sürdürmeyi ihmal etmeyin. Kendinizi başkaları ile aynı kefeye koymayın. Sizin olaylardaki rolünüz ve gücünüz zaman içerisinde daha iyi anlaşılacak.


Terazi (24 Eylül – 23 Ekim)

Daha önce karşılaştığınız engelleri tekrar aşmaya çalışırken enerji potansiyelinizi doğru kullanmayı ihmal etmeyin. Geçmişte değerlendirmediğiniz bazı fırsatlar tekrar karşınıza çıkabilir. Onları boşa harcamayın. Hayatınıza hakim olan rutini yenerek farklı insanlar ve çevrelerde dolaşmaya başlamanızın zamanı geldi. Kendinizi olayların akışına bırakın. Kazançlı çıkacaksınız.


Akrep (24 Ekim – 22 Kasım)

Kıskançlığınız ve agresif tutumunuz insan ilişkilerinde başarısız olmanıza neden oluyor. Büyük kazançlar sağlayacağınız gelişmelere açık olun. Üzerinize sinen yorgunluk hissinden sıyrılmak için sevdiklerinizle vakit geçirin. Kinayeli konuşmalar yapmadan önce bu konuşmanın size kaybettireceklerini düşünün. Sözcüklerinizi tartmadan konuşmaktan kaçının.


Yay (23 Kasım – 21 Aralık)

Hayatınızdaki her şey el birliği etmiş gibi yolunda gidiyor. Kazancınızdaki azalma canınızı sıksa bile bu dönemdeki mutluluğunuzu bozamayacak. Yeni iş alternatiflerine açık olun ve önünüze çıkacak olasılıkları değerlendirin. Uzun zamandır özlemini çektiğiniz tatili bu yaz yaşayacaksınız. Güneşten korunmayı ihmal etmeyin!


Oğlak (22 Aralık – 20 Ocak)

İkili ilişkilerdeki samimiyetsiz tavrınız size büyük zararlar getirebilir. Arkadaşlarınız veya sevgilinizle uzun soluklu sorunlar yaşamak istemiyorsanız dürüst ve net olun. Yaşadığınız pek çok problemin nedeni olduğunuzu unutmayın. Mantıklı davranarak çözemeyeceğiniz iş yok. Duygularınıza hakim olmak yerine onları doğru biçimde ifade etmeyi öğrenmelisiniz.


Kova (21 Ocak – 19 Şubat)

İş hayatınızda beklemediğiniz fırsatlarla karşılaşacaksınız. Bu fırsatları doğru değerlendirerek hayatınızın akışını değiştirebilirsiniz. Sebepsiz sıkıntılar veya bunalımlara açık olmanız yaşantınızı dengelemenizi önlüyor. Duygularınızı düzene koyun ve önünüzde uzanan pozitif dönemi doya doya yaşayın.


Balık (20 Şubat – 20 Mart)

Yaşadığınız üzüntülü dönem geçici. Hislerinizin sürekli değişiyor olması sizin suçunuz değil. Çevre etkisine açık olmaya bir son vermezseniz yaşadığınız duygusal çalkantılar hayatınızı etkilemeye devam edecek. Kararlarınızı kendiniz alın ama başkalarının seçimlerine saygılı olmayı unutmayın. Önünüzdeki aylar için yeni ve gerçekçi planlar yapın. Hayalini kurduğunuz tatile bu dönem çıkabilirsiniz.


Agustos Ayinin Burcu

Aslan (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Aslan burcunda doğan kişiler yüce gönüllülükleri ve hareketli kişilikleri ile tanınırlar. Aslan kraldır, önderdir. Başkalarının yaşantısını bile onlardan daha iyi düzenleyebileceğine inandıklarından karşısındakilerde bunu kabul ederlerse her şey yolunda gider. İstediklerini kabul ettirmek onların huyudur. Hayran olunmaya bayılırlar. İyi zamanlarında heyecanlı, etkileyici, güler yüzlü, başkalarının yaşamına ışık getiren, dahası bunu görev olarak kabul eden sevimli, iyimser kişilerdir.
Temel Özellikler
Grubu: Ateş
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu sayısı: 1 ve 4
Uğurlu rengi: Koyu sarı, altın, turuncu
Uğurlu çiçekleri: Kırmızı gül, sarı krizantem, orkide
En belirgin özelliği: Eli açıklık
En büyük hatası: Kibir
En büyük arzusu: Sahip olmak

Her zaman dürüstçe ve mertçe dövüşür, hiç bir zaman arkadan vurmazlar. Bağışlayıcı olmalarına karşın kişiliklerine ilişkin konularda aşırı duyarlı olur, olayın ağırlığı ile orantılı olarak kolay unutmazlar. Aslanlar genellikle başarılı olurlar ve bununla da övünürler. Zor durumda oldukları zaman şans onlara yardım eder ve Güneş onları en karanlık günlerinde aydınlatır.

Gelişmemiş aslan tipleri fazla züppe ve aşırı gururlu olurlar. Kimi zaman palavracı olabilir, sahip olduklarından daha fazla şeyi varmış gibi gösterebilirler. Başkalarını hemen eleştirir, zaman zaman son derece resmi olurlar. Aslanlar lükse ve zevke düşkündürler. İstediklerini almak için borca girebilir, hovardaca giyinir, pahalı şeyler isterler. Aslında para onlar için amaçlarına ulaştıracak bir araçtır. Aslanlar içten kendine güvenen, açık sözlü insanlar oldukları için herkesin kendileri gibi dürüst olduğunu düşünür ve tersi davranışlarla karşılaştıklarında hem üzülür hem de öfkelenirler.

Gururlarından dolayı kendilerinden asla kuşkulanmazlar. Doğru karakter analizi yapamaz, yanlış arkadaş seçerler. Sorumluluk taşıyan bir konumda oldukları zaman bu güveni hak etmek için ellerinden geleni yaparlar. Böyle bir konuma ulaşmazlarsa da haylaz, tembel, hırçın ve geçimsiz olurlar. Aslanlar dramatik olaylara bayılırlar. Rol yapacakları bir ortam yoksa yaşamı sahne olarak kabul eder ve kendi kendilerine oynarlar. Beğenmedikleri bir işi yapmak zorunda kalırsa savsaklar, kötü bir şey yapmaktansa hiçbir şey almamayı yeğ tutarlar.

Kafalarına bir konu takılmışsa melânkolik, içe dönük ve her şeyden uzak dururlar. Kimi zaman onlarla aranızda bir duvar varmış gibi hissedebilirsiniz. Bu engeli aşan ve onların güvenini kazanan kişiler yumuşak, sevgi dolu bir kişi ile karşılaşırlar. Başladıkları işi yarım bıraktıkları hemen hemen hiç görülmemiştir. İşlerine oldukları kadar sevdiklerine de bağlı olduklarından bir kez sevince sürekli severler. Öfke onları acımasız bir düşman yapabilir ama yine de haylaz çocuğunu seven anneler gibi sevmeye devam ederler.

Aslanlar çok savurganlardır. Para ellerinden sanki akar gider. Genel görünümünden hemen olayı kavrarlar. Genellikle entelektüel bir tartışmada olduklarından fazla bilgili görünürler. Ender olmakla birlikte depresyonla yıkılır, fakat kendilerini çabuk toparlarlar. Aslanlar çok zor evlenirler. Aslan burcu yükselen burcu olan kişiler bile duygusal bir ilişkiye girerken dikkatli olmalıdırlar. Aşklarını çok büyüleyici bir biçimde belli ederler.

KAYNAK: Profilo.com.tr
 

Mavi Gül

ѕση_¢ıqℓıк
Özel üye
Katılım
3 Mys 2009
Mesajlar
4,873
Beğeniler
376
Yaş
33
Şehir
Misafir Sevmez
#3
İkizler (22 Mayıs – 21 Haziran)

Sizi zor durumda bırakacak gelişmeler olabilir. Soğukkanlılığınızı koruyun ve olası yüzleşmelere karşı hazırlıklı olun. Çevrenizdeki kişilerle yanlış anlamalar yaşayabilirsiniz. Bu durumu önlemek için fikirlerinizi ifade ederken kendinizi açık bir biçimde anlatın. Mizah gücünüz bu günlerdeki en büyük destekçiniz olacak. Hayata gülümseyerek bakmayı ihmal etmeyin.

ancak bu kadar tutardı :) hayatı çorba edip şimdi toplama aşamasındayım :D
 

Benzer konular

Top