1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Ahmet Yıldız - Sevdim Seni Matematik

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve angur tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. angur

angur Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Arkadaşlar çok güzel bir kitap tavsiye ederim..

Sevdim Seni Matematik

Matematik Dersinde Başarılı Olmanın Matematiği

ahmet yıldız / ALFA Yayınları

KİTAP ARKA KAPAK YAZISI

´Matematikte başarılı olmayı istiyorum ve başarılı olmamın tek yolu BENDEN geçiyor."

Bu kitap, vazgeçmemen gerektiğini hatırlatmak, "matematik başarısızlığının" nedenlerini görmene yardımcı olmak ve onunla mücadele ederken sana kılavuzluk yapmak için yazıldı.

Matematikte başarılı olmak için yapılması gerekenleri yapacak tek kişi SENSİN!

Matematik birçok öğrencinin sevmediği dersler sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmamaktadır. Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında matematikte tek bir soru dahi cevaplayamayan binlerce öğrencinin olduğu gerçeği karşısında bu başarısızlık küçümsenmemelidir.

Anneler, babalar, öğrenciler ve hatta öğretmenler bu başarısızlığı öğrencinin "matematik yeteneğinin" olmamasına dayandırır. Ancak yapılan araştırmalara göre her çocukta matematik yeteneği vardır. Matematikte başarısızlık "matematik korkusu" ve "matematiği sevmeme" duygusundan kaynaklanır.

"SEVDİM SENİ MATEMATİK" KİTABINDA HANGİ KONULARI BULACAKSINIZ?

Kitapta Hangi Konuları, hangi sayfada Bulacaksınız

Giriş : Kitabın kullanma kılavuzu
    1.Bölüm
    Nerden çıktı bu matematik
    Matematiğin laneti
    2.Bölüm
    Neden matematikte başarısız oluyoruz
    Matematik başarısı kimin elinde
    Matematik başarısızlığında dış etkiler ve iç tepkiler
    Matematik baş edilebilecek bir derstir
    Başarınızın sinsi düşmanı: başarı engelleyicileri
    Korkun seni takip edecek
    Matematik korkusunu yenmenin yolu onu sevmekten geçer
    Matematikten neden zevk almıyoruz?
    Mazeretlerinden kurtul ki matematikte zirve yap
    3.Bölüm
    Matematikle baş edebilmek: matematik dersine taktiksel hazırlık
    Matematik dersine çalışmak
    Sınav anı: matematik sınavına giriyorsun
    Matematik test soruları nasıl çözülür?
    Matematik hurafeleri
    4.Bölüm
    Matematik eğlencelidir
    Sol beyni gıdıklayalım uyansın
    Şaşır ve şaşırt: sihirli matematik
    Arkadaşlarına oyna: matematik oyunları
    Bunları biliyor muydun?
    Matematik kısa yoları
    5.Bölüm
    Aileye ve öğretmene öneriler
    Çıkış: kaynakça

"SEVDİM SENİ MATEMATİK"KİTABINI NASIL TEMİN EDECEKSİNİZ

"Sevdim Seni Matematik; Matematik Dersinde Başarılı Olmanın Matematiği"

Türkiyedeki tüm orta ve büyük ölçekli kitapçılara dağıtılmaktadır. D&R gibi büyük zincir mağazalarda daima bulabilirsiniz. Küçük kitapçılarda ise az sayıda stok tutulduğundan dolayı bazı kitaplar bulunamayabilmektedir. Bu tür durumlarda okurun yapması gereken iki yol vardır;

1. Size en yakın kitapçıya giderek kitabı getirmesini isteyip sipariş verebilirsiniz. Bu durumda kitabcı 1-2 gün içerisinde kitabınızı size ulaştıracaktır.

2. İnternet üzerinden kitap satan yerlerden kitabı (üstelik %20 - %30 daha ucuza) alabilirsiniz. Aşağıdaki kitap satan sitelerin birisinden kitabı inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

D&R Music Book Store

ALFA Kitap

Kitapyurdu

İdefixe

Net Kitap (Bu siteden telefon siparişi yöntemiylede kitabı alabilirsiniz)

ÖZELLİKE ÇOK SAYIDA KİTAP SİPARİŞİ VERECEKCENİZ ALFA YAYINLARIYLA İRTİBATA GEÇEBİLİRSİNİZ.

(Kitapçılar, Okul ve Dersane Yetkilileri, Belediyer v.b.)

2. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Arkadaslar lütfen konularimizda mümkün mertebe reklam yapmiyalim. Yukaridaki konudaki telefon numaralari, adresler ve email silinmistir. Cünkü konuda zaten yayin evi ismi verilmis isteyen kolayca bu adreslere ulasabilir bunu ayrica konuda belirtmeye gerek yok.

Sayfayı Paylaş